Ana SayfaGündemKış Lastiği Takmayanlar 316 Bin Lira Ödedi

Kış Lastiği Takmayanlar 316 Bin Lira Ödedi
K

-

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte zorunlu kış lastiği uygulamasının bugün itibariyle kalktığı açıklandı. Yasak süresince toplam 36 bin lira ceza kesildiği ortaya çıktı. 

Kış aylarında karın yağması, soğukların buzlanma oluşturması çeşitli tehlikeleri de beraberinde getirmeye başladı. Bu süreç içerisinde tehlikeleri ortadan kaldırmak için araçlarda kış lastiği kullanımını kış ayları içerisinde zorunlu hale getiriyor. Bu süreç içerisinde araçlarına trafik kurallarının belirttiği gibi lastik takmayan sürücülerin belirlenmesine karar verildi. Trafik polisleri tarafından yapılan kontroller sonrasında birçok sürücünün belirtilen kurallara gerektiği gibi uymadığını ortaya koydu. 

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın tarafından yapılan açıklamalarda bu konuda ortaya konulmuş olan istatistikler paylaşılmış oldu. Zorunlu kış lastiği uygulamasının uygulandığı dönemler içerisinde 522 ticari araç sahibine ihmallerinden dolayı ceza yazıldığı açıklandı. Yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takıp takmadıkları trafik polisleri tarafından daha büyük titizlikle kontrol edilirken başkalarının canlarının ve mallarının güvence altına alınmaya çalışıldığı belirtildi. 522 ticari araç sahibinin bu duruma uyum sağlamaması ile birlikte 316 bin 22 lira para cezasının uygulanmasına karar verildi. Bu miktarın kış lastiği kullanma zorunluluğunun bulunduğu aylar içerisinde olduğu öğrenildi. 

1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğu getirilirken bugünle birlikte yasağın kalktığı ve artık normal lastiklere geçilebileceği sinyalleri verildi. Gelecek yıl denetimlerin daha sıkı bir hale getirileceğine ve bununla da kalmayıp cezaların caydırıcı olması amacıyla artırılmasının planlandığı açıklandı. Konu hakkında sürücülerin daha hassas olmaları gerektiği konusunda uyarıların yapıldığı açıklandı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol