Ana Sayfa Gündem İŞKUR ve SGK Birleşiyor!

İŞKUR ve SGK Birleşiyor!

-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında alınan son kararlar çerçevesinde İŞKUR ve SGK’nın birleşme kararı aldığını açıkladı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sabah saatlerinde referandum süreci hakkında halkla konuşmak, bu süreç içerisinde merak edilenleri yanıtlamak için Samsun’a gitti. Samsun’da Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odasında birçok üye ile bir araya gelerek toplantı düzenlendi. Gündem ve referandum hakkında konuşurken CHP’nin gündeme ilişkin yapmış olduğu bazı konuları gündeme getirerek bazı eleştirilerde bulunması da dikkat çekti. 

Yapılan son düzenlemelerin ardından milletvekili yaşının 18’e düşürülmesinin CHP cephesi tarafından olumlu bir şekilde karşılanmaması çeşitli eleştirilerde bulunmasına neden oldu. Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda ‘Son dönemlerde milletin canını sıkan pek çok dönem yaşadık. Ancak her seferinde milli iradenin ne kadar güçlü olduğunu anlamış oldu. Şimdiki zamana geldiysek bu konuda ağır bedeller ödedik. AKP iktidara geldikten sonra bir şeyler hızla değişmeye başladı. Bizde 16 Nisan referandumunda evet ya da hayır diyenlerin kimi merkeze alarak karar verdiklerine bakacağız. Hayır diyen kardeşlerimizi dışlamak gibi bir gayemiz yok. Bu süreçte hayır diyen kardeşlerimizle birlikte oturarak konu hakkında derinlemesine konuşacağız’ ifadelerini kullandı. 

Gençlerin meclise girmesine karşı çıkılmasını anlamadığını dile getirerek daha dinamik ve güçlü bir meclis için meclise gençlerinde alınması gerektiğini, gençlerin siyasette önlerinin kesilmemesi gerektiğini vurguladı. Hükümet tarafından atılan adımlar sonrasında yapı gereği aynı olmaları sebebiyle SGK ve İŞKUR’un birleşmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Ayrı kurum olduklarını vurgulayarak ayrıştırmanın yanlış olduğunu bu sebeple alınan karar sonrasında değiştirileceğine dikkat çekti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler