Ana Sayfa Gündem Kırmızı Et Spekülasyonlarının Üzerine Gidilecek

Kırmızı Et Spekülasyonlarının Üzerine Gidilecek

-

Kırmızı et fiyatlarının artmasına neden olacak spekülasyonların ortaya çıkarılmasını sağlayan bazı spekülatörlerin üzerine gidileceği ve bu nedenle konu hakkında hassas bir çalışma başlatıldığı açıklandı. 

Son dönemlerde kırmızı et fiyatlarında meydana gelen önlenemez zamlar vatandaşların alım gücünü azalttığı için tüketim miktarlarının da düşmesine neden oldu. Konu hakkında bir inceleme başlatıldığı zaman kırmızı et fiyatlarında meydana gelen artışlara yönelik gerçekleştirilen şikayetler dikkate alınırken konu hakkında bazı çalışmalar gündeme getirildi. Konu hakkında yapılan incelemeler sonrasında kırmızı et fiyatlarında bazı spekülatörler tarafından ortaya atılan iddialar sonrasında fiyatların hızla yükseltildiği tespit edilmişti. Bu durumun önüne geçebilmek adına çalışmalar başlatıldı. 

Serbest piyasa içerisinde Et ve Süt Kurumunun fiyatlara müdahale etmesi ve kasaplara yönelik dağıtımlarda standart fiyat üzerinden hesaplama yapmalarına karar verildi. Bu sayede et fiyatlarında gözle görülür bir indirimin yapılması planlanıyor. Kasaplarında bir liralık indirim sonucunda kırmızı et fiyatları üzerinde ekstra bir indirim yapacakları konuşulmuştu. Henüz tam olarak etiket fiyatlarına yansımamış fiyatlar yeni tartışmaları da beraberinde getirmeye başladı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamalar sonrasında devletin spekülatörlerin belirlenmesi için geniş çaplı bir çalışmayı başlattıklarını belirtti. 

Yapılan denetlemelere rağmen kırmızı et fiyatlarının artmasını sağlayan bu kişilerin tespit edilmesi için çalışmaların başlatılacağı açıklandı. Yapılan denetlemelere rağmen kırmızı et fiyatlarını artıran kişilerin üzerine gidileceği ve gerekli cezai işlemlerin başlatılacağı belirtildi. Et ve Süt kurumu tarafından kırmızı et fiyatlarının 22.50 lira üzerinden sabitlenmesi bekleniyor. 40 liraya çıkan kırmızı et fiyatlarına bu sayede bir önlem alınmış olacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,713BeğenenlerBeğen
11,334TakipçilerTakip Et
19TakipçilerTakip Et
2,445TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler