Ana Sayfa Gündem Son Dakika! Vatandaşa Ek Gelir Fırsatı!

Son Dakika! Vatandaşa Ek Gelir Fırsatı!

-

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek vatandaşa ek gelir imkanı sunmak ve yastık altı altınları ekonomiye kazandırmak için altına dayalı kira sertifikası ya da altın tahvili sistemini devreye sokacaklarını açıkladı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yapmış olduğu açıklamalarda vatandaşları yakından ilgilendirecek bazı çalışmaların hayata geçirildiğini açıkladı. Son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntıları Türkiye ekonomisiyle birlikte vatandaşları da olumsuz bir şekilde etkilediği ve bunun sonucunda vatandaşlarında olumsuzluklardan nasibini aldıkları belirlenmişti. Bu durumu engellemek, vatandaşların yastık altına koydukları altınların tekrar ekonomiye kazandırılması ve ekonominin canlandırılması için yeni bir çalışma başlatıldı. 

Yapılan yeni çalışma ile birlikte finansal anlamda olumlu bir çalışma yapılmasını sağlamak için atılan adımlarla birlikte artık vatandaşlar yastık altında olan ve öylece bekleyen altınları üzerinden ek gelir kazanabilecekler. Bu durumda tasarruf miktarlarında önemli bir artış sağlanmakla birlikte ekonomiye de bu anlamda bir ivme kazandırılması planlanıyor. Altın fiyatlarının sürekli olarak artması ülkede altının güvenli liman olarak değerlendirildiğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Yastık altı olduğu tahmin edilen altın miktarının ülke genelinde en az 2 bin 200 ton civarında olduğu düşünülüyor. Bu altınların ekonomiye kazandırılması demek büyük bir sıçramanın gerçekleştirilebileceği anlamına geliyor. 

Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre yastık altında bulunan altınların ortaya çıkarılması için altın tahvili ya da altına dayalı kira sertifikası olmak üzere iki yeni çalışmanın ve güvenli yatırım imkanının ortaya çıkarıldığını belirtti. Bu durumda hem ekonominin ivme kazanması sağlanacakken hem de vatandaşların altınları üzerinden ek gelir sağlamaları için imkan tanınacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler