Ana SayfaGündemKirliliğe Neden Olanların Kamyonlarına El Konulacak

Kirliliğe Neden Olanların Kamyonlarına El Konulacak
K

-

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yapılan açıklamalarda ormanlara çöp ve moloz döken kişilerin tespit edilmesinin ardından kamyonlarına el konulacağı açıklandı. 

Son dönemlerde çevre kirliliğinin artması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Özellikle ülkenin hem doğal güzelliğini hem de oksijen ihtiyacını karşılayan ormanların nefes alamamaları, çeşitli kirliliklerin oluşturulması, özellikle kamyonların ve tırların kaçak bir şekilde gelerek ormanlara hem çöpleri hem de molozları dökmeleri kirliliğin iki katına çıkmasına neden oldu. 

Türkiye’nin önemli ormanlarında son zamanlarda çirkin görüntülerin gelmesi çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmeye başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale’nin Biga ilçesinde bulunan bir programa katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Gündemi değerlendirirken bu süreç içerisinde en çok şikayet edilen konulardan birisi olan çevre kirliliğini de ele aldı. Bölgeye 86 milyon lira yatırım bedeli bulunan 14 arklı tesisin yapılacağı ve bu süreç içerisinde bölgenin kalkınmasının sağlanacağı müjdesi verilmiş oldu. 

Basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu son zamanlarda İstanbul’da bulunan orman ve barajlara bırakılan çöplerin toplattırılıp toplattırılmayacağı sorulduğu zaman bu konuda bir çalışmanın yapıldığı açıklandı. Özellikle çevre kirliliğine sebep olan kişilerin tespit edilmesi için yeni düzenlemelerin yapılmasına karar verildiği belirtildi. Tespit edilen kişiler için en ağır yaptırımların uygulanması planlanıyor. Çöp döken kamyon sahiplerinin cezalandırılmasının yanı sıra kamyonlarının da ellerinden alınmaları planlananlar arasında yer alıyor. Barajlarda suların azaldığı yönündeki iddiaları yalanlarken yeterli su seviyesinin korunduğuna dikkat çekti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol