Ana SayfaGündemParaya Sıkışırsanız 3 Hakkınız Var!

Paraya Sıkışırsanız 3 Hakkınız Var!
P

-

Herkesin başına gelebilecek ekonomik sıkıntılara karşı herhangi bir müracaat derdi olmadan 3 farklı yöntem ile nakit paraya ulaşmak artık mümkün. 

Ekonomik sıkıntıların pek çok vatandaş tarafından hayatının belirli bir döneminde yaşandığı biliniyor. Bunun üzerine nakit paraya sıkışanların ilk aklına gelen yöntem elinde bulunan kredi kartından nakit çekmek oluyor. Ancak bu süreç içerisinde kredi kartının da ödenmemiş borçlar sebebiyle nakit çekimine karşı kapanması vatandaşların daha büyük zorluklar yaşamalarına sebep olabiliyor. Acil paraya ihtiyacı olup bulamayanlar için bankalarında sırt çevirmesi halinde yeni çözüm yolları ortaya atılmaya başladı. 

Bir ATM üzerinden kartınızda bulunan limit kadar taksitli nakit avans çekmek mümkün hale getirildi. Ancak bilinmesi gereken en önemli ayrıntı nakit avans faizlerinin kredi faizlerinin de üzerinde olması sebebiyle ödemelerin biraz daha zorlayıcı olabileceği en başında belirtiliyor. Yapılan değerlendirmeler sonrasında çekilen parayı çok zaman kaybetmeden bir gün sonra dahi yatıran kişilerin bu parayı eksiksiz bir şekilde ödemeleri bekleniyor. Çekilen avansa artı olarak günlük faiz işlemi yapılıyor. Nakit avans çekme işlemi eskiden çok daha kolayken son yıllarda bu işlem bazı külfetleri de beraberinde getirmeye başladı. 2013 yılının Ekim ayından itibaren bu işlem zorlaşmaya başladı. 

Artık paraya sıkışanlar için altın gibi dönem başlıyor. Önde gelen e-ticaret sayfalarının sunmuş oldukları altın satış işlemleri ile birlikte internet üzerinden altın alabilir, hesabınıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartı alımlarında 4 taksit imkanı sunulduğu için paraya ihtiyacı olanların son zamanlardaki en fazla yaptığı işlemler arasında yer almaya başladı. Taksitli altın alımı yaparken hesaplamaları iyi yapmak gerekiyor. Bu süreç içerisinde al sat farkına dikkat etmek gerekiyor. Bazen bu miktar çok yüksek olabiliyor. Sonrasında bu altını nakit paraya çevirerek durumu kolaylaştırmak mümkün hale geliyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol