Ana SayfaGündemEmekli Promosyonlarında Yeni Fırsatlar

Emekli Promosyonlarında Yeni Fırsatlar
E

-

Emeklilere promosyon verecek bankalar arasında meydana gelen yarış sonrasında bankaların yeni fırsatlarla gündeme gelmesi dikkat çekiyor. 

Bir süredir gündemde olan emekli promosyon ödemeleri sonrasında bu durumda 11.5 milyon emeklinin faydalanması bekleniyordu. Bu süreç içerisinde ödemeler geçtiğimiz ay başladı. Ödemelerin kademeli bir şekilde yapılacağı açıklanmıştı. Şimdiye kadar yapılan ödemeler sonrasında 6.7 milyon kişinin promosyon ödemelerini sorunsuz bir şekilde aldığı belirlendi. Maaş oranları dikkate alınarak promosyon ödemelerinin 300, 375 ve 450 lira olarak verilmesine karar verilmişti. 

Belirlenen bu rakamlar aynı zamanda taban tutar olarak belirlendiği için bu rakamların altına inilmesi kesinlikle yasaklanmıştı. Ancak bu rakamların üzerine çıkmak tamamen bankaların insiyatifine kaldığı için emeklileri farklı bankalara kaptırmak istemeyen bankalar için adeta bir yarış başladı. Kendi aralarında meydana gelen bu yarış içerisinde farklı kampanyalar düzenlenmeye başladı. Bazı bankalar ödemeleri ilk günden emeklilere sorunsuz bir şekilde yaparken bazı bankalar farklı promosyonları da gündeme getirmeye başladı. Ancak bazı bankaların daha çok emekliyi kendi bünyelerine çekmek adına promosyon miktarlarını yükselttikleri belirlendi. Bunlar arasında ilk dikkat çeken banka ise Fibabanka oldu. Banka maaşlara göre kademeli olarak verilen promosyon ödemelerini 330, 415 ve 500 liraya kadar çıkardı. 

Bazı bankalar ise kendi bünyelerine geçmeleri halinde ya da yanlarında getirdikleri her emekli arkadaşları için 100 lira nakit para kazanacakları müjdesini verdi. Bankaların bu yarışlarının bir süre daha devam edeceği ve bu durumdan en karlı çıkan kişilerin ise emeklilerin olacağı belirlendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol