Ana Sayfa Gündem Maliye Bakanından Kırmızı Et Açıklaması

Maliye Bakanından Kırmızı Et Açıklaması

-

Son zamanlarda çeşitli tartışmalara neden olan ve gündemi meşgul eden kırmızı et fiyatlarında yeni bir düzenlemenin yapılması konusunda Maliye Bakanı Naci Ağbal’da olumlu açıklamaları ile dikkat çekti. 

Kırmızı et fiyatlarının yüksekliği, sürekli olarak artan fiyatlar son yıllarda en çok dikkat çeken zamlar arasında yer alırken bu süreç içerisinde piyasalarda çeşitli düzenlemelere gidildi ancak kırmızı et fiyatlarında indirim bir türlü gerçekleşemedi. İndirimin gerçekleşmemiş olmasına rağmen fiyatların sürekli olarak artması vatandaşların alım gücünü de olumsuz olarak etkilediği için bu konuda artık hükümetin el atması gereken bir durum haline geldi. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal katılmış olduğu bir toplantı sırasında konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu gibi bunun yanı sıra piyasalarda et fiyatlarının normal fiyatları yansıtmadığına dikkat çekti. Bu konuda devlet tarafından piyasalara bir çeki üzen verileceğini, yerli üretimin korunmakla kalmayıp büyütülmesinin planlandığı ve fiyatlar üzerinde indirimlerin gerçekleştirileceğini açıkladı. Kırmızı et ve kıyma alırken vatandaşların fiyatlara baktığını belirtirken bu durumun kendisi içinde önemli olduğunu dile getirdi. Et fiyatlarının daha fazla artmasının normal bir durum olmaktan çıkacağını da belirtirken esnafı ziyaret ederek bu konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Esnafları ziyaret ederken 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan referandum sürecine değindi. Bir kasap ziyareti sırasında et ve kıyma fiyatlarını sorarken bu konu hakkında bazı değerlendirmeler de bulundu. Esnafında fikrini alırken et fiyatlarının neden yükseldiği konusunda bazı tartışmalarda bulundu. Yerli üretimin artırılmasının planlandığı ve bu sayede kırmızı et fiyatlarında gözle görülür bir düşüşün yaşanmasının amaçlandığını dile getirdi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,603BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler