Ana SayfaGündemUçakta Kural Tanımayan Yolculara Cezalar Arttı

Uçakta Kural Tanımayan Yolculara Cezalar Arttı
U

-

Uçaklarda uyarılmalarına rağmen hala kurallara aykırı olan davranışlar sergileyen yolculara verilen cezaların büyük oranda arttığı açıklandı. 

Uçak yolculuğunu tercih eden vatandaşların sayılarının her geçen gün artması dikkat çekiyor. Ancak uçak yolculuğu çeşitli tehlikeleri de beraberinde getirdiği için bu süreç içerisinde uçakta hem kendi hayatını hem de diğer yolcuların hayatını tehlikeye atacak, bu süreç içerisinde uyulması gereken kurallara uymayan yolcuların uyarılara rağmen sınır tanımamaları para cezaları ile cezalandırılıyordu. 

Cezaların biraz daha caydırıcı olması için bu konuda yeni düzenlemelerin yapılmasına karar verildi. Yapılan düzenlemeler Resmi Gazetede yayınlanarak hayata geçirildi. Artık yolculuk sırasında belirlenmiş kurallara uymayan, uyarıları dikkate almayan yolculara verilecek para cezalarının artırılmasına karar verildi. Emniyet kemerini tüm uyarılara rağmen bağlamayan, baş üstünde bulunan dolabın yolculuk esnasında tehlikeleri de beraberinde getirdiği halde kapatmayan, uçak içerisinde huzuru bozan davranışlar sergileyen, başka yolcularla kavga eden, uçuş ekibinin huzurunu bozan ve kavga eden, uçuş güvenliğini tehlikeye sokacak davranışlarda bulunan yolcuların ödemeleri gereken para cezası 500 liraya kadar çıkarıldı. Daha önce olmamasına rağmen yeni sistem içerisinde uçak içerisinde elektronik sigara içen yolcularında bu ceza işlemlerine tabi tutulmasına karar verildi. 

Daha önceki dönemlerde huzuru bozmak için İstanbul’da iniş yapan uçaklara lazer tutulduğu ve inişin zorlaştırılmasını sağladıkları tespit edilmişti. Bu gibi olumsuz davranışların ortadan kaldırılması için artık uçağa lazer tutan kişilere 10 bin lira para cezasının verilmesine karar verildi. Uçuşu zorlaştıracak hareketler sergileyenler için ise bu ceza 2 bin lira olarak belirlendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol