Ana SayfaEkonomiBakanlıklar Açıkladı! Binlerce Personel Alınacak

Bakanlıklar Açıkladı! Binlerce Personel Alınacak
B

-

Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamalara göre kısa süre içerisinde binlerce personel alımı gerçekleştirilecek. Artışa geçen işsizlik oranında düşüş sağlanması için kolları sıvayan bakanlıklar milli istihdam seferberliği kapsamında çalışmalar yürütmeye devam ediyorlar. Ülke genelinde işsiz sayısındaki artışın önüne geçmek için yapılan çalışmalar sonucunsa binlerce kişi iş sahibi olacak.

Adalet Bakanlığı Çağrıda Bulundu

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 2750 hâkim ve savcı kısa süre içerisinde bakanlık personeline dahil edilecek. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre yazılı yarışma sınavı ve mülakat ile 9 – 5 dereceli olan kadrolara 2 bin adli yargı hakım ve sacı alınırken 750 de avukatlık mesleğinden gelem hâkim ve savcı adayı alınacak. Sınavın 3 Haziran 2017 tarihinde yapılacağını açıklayan bakanlık yetkilileri Adli Yargı Sınavına katılacak adayların saat 10:00’ da sınava başlayacağını Adli Yargı – Avukat sınavına katılacak adayların ise saat 11:00’da sınava başlayacaklarını hatırlattı.

Emniyet 10 Bin Polis Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 1000’i kadın olmak üzere toplamda 10 bin adet polis alımı gerçekleşecek. Adaylar gerekli eğitimler tamamlandıktan sonra uygun olanlar polis olarak görevlerine devam edecekler.

Maliye Bakanlığı Da Müjde Verdi

İstihdam seferberliği kapsamında yapılan açıklamadan biri de Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan geldi. Yakın zamanda Gelir İdaresi Başkanlığına 2000 gelir uzman yardımcısı alınacağını müjdeleyen Ağbal, istihdam sorununun çözülmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını bu konuda bütün birimlerin üzerlerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol