Ana SayfaGündemGaziantep'in Büyüme Hızı Arttı

Gaziantep’in Büyüme Hızı Arttı
G

-

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Gaziantep şehrinin Avrupa’nın büyüme hızına oranla 30 kat daha fazla büyüdüğünü ortaya koymuş oldu. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan açıklamalarla birlikte Gaziantep ili hakkında önemli ayrıntılar konuşuldu. Enerji sorunlarının görüşülmesi için Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında önemli bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıya hükümetten de önemli isimlerin katılması son derece dikkat çekti. Basın toplantısının medyaya kapalı olması dikkat çekerken toplantı sonrasında toplantı notları kısaca basınla paylaşılmış oldu. 

Gaziantep şehrinin son zamanlarda kalkınma adına yapmış oldukları çalışmalarla birlikte büyüme hızının Türkiye genelinde iki Avrupa genelinde 30 kat fazla olduğunu ortaya çıkarmış oldu. Hızlı büyümenin olumlu bir durum olduğu özellikle belirtilirken enerji anlamında ihtiyaçların hızlı bir şekilde arttığını da gündeme getirmiş oldu. Bu süreç içerisinde kentin enerji ihtiyacını karşılamakta zaman zaman bazı sıkıntılar meydana gelirken düzenlenen toplantıda bu sorunlarla nasıl başa çıkılacağı konuşuldu. Yılbaşında şehir için bir elektrik yatırımı planlanmıştı ancak büyümenin beklenenden fazla olmasından dolayı bu elektrik yatırımının iki katına çıkarılmasına karar verildi. Kentin yapılan yatırımlara rağmen enerji ihtiyacının tam ve eksiksiz bir şekilde karşılanamadığı belirlendi. Kentin daha fazla yatırıma ihtiyacı olduğu belirlendiği için yatırımları en kısa sürede en fazla şekilde hayata geçirmenin planlandığı belirlendi. 

Kentte bulunan enerji sorunu ile başa çıkabilmek adına yetkililerle tüm görüşmeler en ince ayrıntısına kadar planlandı. Faydalı tespitler yapıldı. Harekete geçilmeye hazırlanılıyor. Yetkililerin tüm sorunları hızlı bir şekilde çözmeleri için gerekli gayretleri göstermeleri bekleniyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol