Ana SayfaGündemHer Daireye Bir Otopark Zorunlu Hale Geliyor

Her Daireye Bir Otopark Zorunlu Hale Geliyor
H

-

Çevre Bakanlığı tarafından yapılan şikayetler göz önünde bulundurulduğu zaman artık bina yapımında her daireye bir otopark yapımı zorunlu hale gelecek. 

Her vatandaşın  araç sahibi olmayı hedeflediği ve bu süreç içerisinde otopark sorunu yaşandığı bilindiği için Çevre Bakanlığı tarafından duruma el konulmasına karar verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentlerde otopark sorunu oluştuğunu tespit etmiş ve bu sorunların üstesinden gelebilmek için önlem almıştı. Artık yapılan binalarda otopark hakkı da beraberinde gelecek. 

Bakanlık tarafından yapılan son çalışmalarla birlikte daha önceki dönemlerde binalarda her 3 daire için 1 otopark gündeme getirilirken bu durumun tamamen geliştirilmesine karar verildi. Bu süreç içerisinde artık her daire için bir otopark inşa edilmesi zorunlu hale geliyor. Bakanlık tarafından teşvik çalışmalarının gerçekleştirildiği bu durumda özellikle büyük ve kalabalık şehirlerde daha fazla yer işgal etmeyi engellemek adına otoparkların bodrum katına inşa edilmesine karar verildi. Bodrum katlarda yapılması planlanan otopark alanlarının inşaat kapsamında sayılmaması ve emsal harici olarak tutulmasına karar verildi. Yeni yapılması planlanan her bina için araç yükünü karşılayacak otopark yapımına başlanması planlananlar arasında yer alacak. 

İnşaat izni alırken binaların kapladığı alan, çıkılacak olan kat için ayrı izinler alındığı bilinirken yapılacak olan otoparkların durumu biraz daha zorlaştırabileceği düşünüldü. Ancak bu süreç içerisinde otoparklar harici olarak yapılacağından dolayı herhangi bir şekilde bina hakkından çalması beklenmiyor. Yeni düzenlemenin hayata geçmesi ile birlikte artık her daire için bir otoparkın inşa edilmesi zorunlu hale gelecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol