Ana SayfaEkonomiBenzin Ve Motorin Bu Gece Yarısından Sonra Zamlı!

Benzin Ve Motorin Bu Gece Yarısından Sonra Zamlı!
B

-

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası benzin ve motorine zam yapıldığını açıkladı.

PÜİS tarafından yapılan açıklamada benzinin litre fiyatına 12 kuruşluk zam yapıldığı bildirildi. Motorin fiyatı ise 9 kuruş zamlandı. PÜİS, söz konusu zammın gece yarısından itibaren geçerli olacağını duyurdu.

Benzinin litre fiyatına ve motorine yapılan zam sonrasında araç sahipleri kara kara düşünmeye başladı. Araç sahipleri yapılan zamma tepki verdi.

Benzinin Litre Fiyatına Zam!

Nisan ayının başında benzine yapılan bu zam sonrasında üç büyük kentte fiyatlar şöyle oldu; İstanbul’da bu gün satılan benzinin litre fiyatı 5 lira 13 kuruştu. Bu fiyat gece yarısı itibari ile 5 lira 25 kuruşa çıkacak. Başkentteki benzin fiyatı ise, litre başına 5 lira 19 kuruştan satılıyor. Bu fiyat gece yarısı itibariyle 5 lira 31 kuruş olacak. İzmir’deki benzinin litre fiyatı 5 lira 16 kuruş seviyesinde. Bu fiyatta gece yarısından sonra 5 lira 28 kuruşa çıkacak.

Motorin Gece Yarısından Sonra Zamlı Satışta

3 büyük kentteki motorin fiyatları ise şöyle; Şu anda İstanbul’da motorin 4 lira 43 kuruştan satışta. Gece yarısından sonraki fiyat ise 4 lira 52 kuruş olacak. Ankara’da 4 lira 48 kuruştan satışa sunulan motorin, gece yarısı itibari ile 4 lira 57 kuruşa yükselecek. İzmir’deki fiyat ise 4 lira 46 kuruştan, 4 lira 55 kuruşa çıkacak.

Üç büyük kent için genel fiyatların bu şekilde olacağı ifade edilirken, dağıtım firmaları da serbest rekabet çerçevesinde fiyat belirleyebilecek. Bu nedenle fiyatlar akaryakıt firmasına ve kente göre farklılık gösterebilecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol