Ana SayfaGündemBakandan KDV Müjdesi Geldi!

Bakandan KDV Müjdesi Geldi!
B

-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda mobilyalarda KDV indiriminin devam edeceğinin müjdesini verdi. 

Ekonomik anlamda meydana gelen sıkıntıların ardından hükümet tarafından yeni destekler gündeme gelmeye başlamıştı. Bu süreç içerisinde satışları artırmak, üretimleri artırmak, hem satıcıları hem de alıcıları olumlu anlamda etkilemek amacıyla yeni bir düzenlemenin yapılmasına karar verilmişti. Bu düzenleme ile birlikte mobilya ve beyaz eşya satışlarını olumlu etkileyecek KDV indiriminin gerçekleştirilmesine karar verildi. 

KDV indiriminin Nisan ayının son haftasına kadar devam etmesi amaçlanıyordu. Bunun ardından yüzde 18 seviyelerinde olan KDV oranı yüzde 8 seviyelerine kadar çekilmişti. Kısa sürede bu durum fiyatlara yansıdığından dolayı satışlar adeta patlamıştı. Düğün mevsiminin yaklaşması ile birlikte özellikle mobilya satışları son derece dikkat çekmişti. Nisan ayına girilmesi ile birlikte satışların tekrar durgunlaşacağı düşünülmeye başlamıştı. Mobilya satıcıları tarafından KDV indiriminin yıl sonuna kadar devam etmesi ya da kalıcı hale getirilmesi bekleniyordu. ÖTV ve KDV oranlarının tamamen sıfırlanması beklenirken bu süreç içerisinde Bakan tarafından bu durumun mümkün olmadığı ifade edildi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda yeni bir müjde verdi. Bu müjde ile birlikte esnafların olduğu kadar tüketicilerinde yüzünü güldürecek bir açıklama yapıldı. KDV oranlarında yapılan indirimin Nisan ayının sonunda bitmesi beklenirken verilen müjde sonrasında indirimlerin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için gerekeni yapacaklarını açıklaması dikkat çekti. Bu sayede indirimli fiyatlardan vatandaşların bir süre daha yararlanmaları amaçlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol