Ana Sayfa Gündem Gelir İdaresinden 2 Bin Uzman Yardımcısı İlanı

Gelir İdaresinden 2 Bin Uzman Yardımcısı İlanı

-

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açık kadroların doldurulması için iki bin gelir uzman yardımcısının alınmasına karar verildi. 

Son dönemlerde kamuya yapılan atamaların yüksek olması memur olmak isteyenler için bir umut kapısı haline geldi. Hükümet tarafından devlet çalışanı olarak tahsis edilmek üzere 90 bin adet kişinin kamuya alınacağı açıklanmıştı. Bunun ardından yeni bir ilan daha paylaşılması dikkat çekti. Son dönemlerde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açık bazı kadroların tespit edilmesi son derece dikkat çekmişti. Yapılan açıklamalar sonrasında Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından iki bin gelir uzman yardımcısının alınmasına karar verildi. 

Kararın Resmi Gazete üzerinden yayınlanması son derece dikkat çekerken başvuruların yakın zamanda başlayacağı müjdesi verildi. Kamuda yapılacak gelir uzman yardımcısı istihdamı için başvuruların 10 Nisan ile 28 Nisan arasında yapılması planlanıyor. Son başvuru tarihinin  28 Nisan olduğu açıklandı. Sınavların iki aşamalı bir şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor. İlk aşama yazılı olacak. 14 Mayıs tarihinde sınavın yazılı kısmının Ankara’da yapılması planlanıyor. Ardından yazılı sınavda başarılı olanların sözlü sınava girmeleri için hak kazanmaları bekleniyor. Adaylar isimlerinin, girecekleri sınav yerlerinin ve sınav tarihlerinin e devlet kanalı ile birlikte TC kimlik numaraları aracılığı ile öğrenmeleri bekleniyor. 

Yazılı sınav sonrasında başarılı olan adayların isimleri yine uygun yerlere asılarak sergilenecek. Asil ve yedek listeler yazılı bir sistem sayesinde adaylara bildirilecek. Herhangi bir şikayet olduğu takdirde sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 7 gün içerisinde dilekçe ile gerekli itirazların yapılması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,584BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,427TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler