KPSS Başvuruları Bugün (17 Mart 2016) Başlıyor!

0

ÖSYM takvimine göre, 22 – 29 Mayıs 216 tarihinde gerçekleştirilecek olan KPSS lisans sınavı başvuruları bugün başladı. Adaylar 17- 31 Mart tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 24 Temmuz’da yapılacak. Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı da 6 Kasımda gerçekleştirilecek. Ancak Bu sınavların başvuruları da kpss sınav başvuru ile aynı anda gerçekleştirilecek.

Lisans Mezunu Olan Adaylar Önlisans/ Lise KPSS Sınavına Katılabilecek Mi?

KPSS lisans düzeyinde sınava girmek isteyen tüm adaylar 22 Mayıs tarihinde yapılacak olan sınava girmek zorunda. Diğer oturumları ise, aday kendi, alan durumuna göre belirleyecek. Bu sene 24 Temmuzda yapılacak, öğretmen alan bilgisi testine, okul öncesi öğretmenliği de eklendi. 22- 29 Mayıs tarihlerinde sınava katılacak devlet memurları izinli sayılacak.

Halihazırda Lisans diplomasına sahip adayların devlet memuru olabilmeleri için KPSS lisans düzeyinden sınava girme mecburiyeti bulunuyor. Lisans mezunu kişiler önlisans ve lise dengi KPSS sınavına giremeyecek. Ön lisans ve lise dengi okullardan mezun olan kişiler de 22- 23 Ekim de yapılacak KPSS lise/önlisans sınavına katılabilecekler. Adayların birden fazla sınava girme şansları bulunmuyor.

22- 23 Ekim tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan lise/ önlisans KPSS sınavı için başvuru tarihleri ve sınav kılavuzu ayrıca yayınlanacaktır.

22- 29 Mayıs tariihnde Lisans düzeyinden KPSS sınavına girmek isteyen adaylar ÖSYM internet adresinde yayınlanan kavuzu dikkatli bir şekilde okumalılar.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın