Ana SayfaGündemKriz Sona Erince Rusya Seferleri Artırdı

Kriz Sona Erince Rusya Seferleri Artırdı
K

-

Türkiye ile Rusya arasında çıkan krizin tatlıya bağlanmasının ardından Rusya durdurma noktasına getirdiği seferleri tekrar artırmaya başladı. 

2015 yılında Rusya ile Türkiye arasında uçak krizi meydana gelmişti. Herhangi bir gerekçe olmadan kurallara aykırı olması gerekçesi ile Rus uçağı Türkiye hava sahasını işgal etti. Türkiye tarafından yapılan tüm uyarılara rağmen durumu ciddiye almayarak hava sahasını terk etmemesi üzerine Türk füzeleri tarafından vurularak düşürülmüştü. Bu durum iki ülke arasında krizin yaşanmasına neden olmuş, dostluk anlaşmaları zarara uğramış ve sonucunda ipler kopma noktasına gelmişti. 

Rusya bu süre içerisinde ekonomik yaptırım uygulamak amacıyla Rus vatandaşlarının Türkiye’ye olan ziyaretlerini bir süreliğine yasaklamış, ülkeler arası kalkan uçak seferlerinin kaldırılmasını sağlamıştı. Gelen Rus vatandaşı sayısı bir anda dibe inerken bu süre içerisinde ilişkilerin tekrar normale dönmesi için çeşitli adımlar atılmıştı. Bu adımlar sonrasında bir süre sonra ikili görüşmeler başlamış ve tekrar olumlu adımların atılması için çalışmalar başlatılmıştı. Rus uçağının düşürülmesinin ardından ekonomik ilişkiler arasında en çok turizm sektörünün zarara uğraması dikkat çekti. 

İkili ilişkilerin düzelmesi ve görüşmelerin tekrar eski seviyelerine dönmesinin ardından Rusya tarafından gündeme getirilen bazı yaptırımlar kaldırılmaya başladı. Rusya seferlerinin bir çoğu anlaşmazlık süresince durdurulmuş ve bu süreç içerisinde pek çok havayolu şirketi zarar ettiklerini açıklamışlardı. Rusya tarafından atılan yeni adımlarla birlikte daha önce aza indirilen uçuş seferlerinin tekrar başlatıldığı açıklandı. Özellikle İstanbul ve Antalya merkezli olmak üzere sezon başında uçak seferlerinin daha fazla artırılacağı açıklandı. Bu durumdan turizmciler şimdiden ümitlenmeye başladılar. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol