Ana Sayfa Ekonomi ABD Hisseleri Kapanışta Düştü

ABD Hisseleri Kapanışta Düştü

-

ABD Hisse Senetleri Değer Kaybetti

ABD hisse senetleri haftanın üçüncü işlem gününe yükselişle başladı ve gün içerisinde emtia, enerji sektöründeki yükselişlerin ve istihdam verilerinin etkisi ile yükseldi. Fakat kapanışa doğur düşüşe geçen ABD hisse senetleri Çarşamba gününü düşüşle tamamladı. ABD hisse senetleri piyasalarının düşüşünde Petrol ve Gaz, Telekomünikasyon ve Finans sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

ABD hisse senedi piyasalarının yakından takip edilen gösterge endeksleri arasında yer alan Dow Jones Endeksi haftanın üçüncü işlem gününe yükselişle başladı ve gün içerisinde genel olarak yükselme eğilimi gösterdi. Kapanışa doğru düşüşe geçen Dow Jones Endeksi Çarşamba günü en yüksek 20.887,50 puanı görürken en düşük 20.639,55 puanı gördü. Hisse senedi piyasalarının önemli gösterge endekslerinden Dow Jones haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,20 düşüşle 20.648,15 puanda tamamladı.

ABD hisse senedi piyasalarının en kapsamlı gösterge endeksi S&P 500 haftanın üçüncü işlem gününe yükselişle başladı ve gün içerisinde en yüksek 2.378,36 puanı görürken en düşük 2.350,52 puanı gördü. ABD hisselerinin büyük bir çoğunluğunu kapsayan S&P 500 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,31 düşüşle 2.352,95 puanda tamamladı.

New York Borsası’nda işlem gören 1123 hisse senedi haftanın üçüncü işlem gününde yükselirken 2100 hisse senedi haftanın üçüncü işlem gününde değer kaybetti ve 36 adet hissenin değeri değişmedi.

NASDAQ Borsası’nda ise Çarşamba günü 699 hisse senedi değer kazanırken 1853 hisse senedi değer kaybetti ve 109 hissenin değeri sabit kaldı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler