Ana SayfaGündemAraç Sahiplerine Büyük Şok!

Araç Sahiplerine Büyük Şok!
A

-

Araç sahipleri son zamanlarda sigorta şirketlerinin yapmış oldukları hileler ile zor günler yaşıyorlar. Anlaşmalı tamircilere gönderdikleri araçlarına yan sanayi ürünlerinin gönderildiği belirlendi.

Araç sahibi olan milyonlarca insan son zamanlarda sigorta şirketlerinin yapmış oldukları hileler ile zor zamanlar yaşamaya başladılar. Bazı araç sahipleri tarafından başka araç tamir merkezlerinde yaptırılan kontroller sonrasında gerçek kısa süre içerisinde ortaya çıkmaya başladı. Sigorta şirketlerinin araç sahiplerine tamir oyunu oynadıkları ve daha fazla para kazanmayı hedefledikleri ortaya çıktı. Bu konuda bazı kişiler haklarını mahkemede aramayı tercih ederken bazıları ise bu durumu araçlarını yeni baştan farklı araç tamir servislerinde yaptırmayı tercih ederek kullanıyorlar. 

Sigorta şirketleri kendilerine bağlı olan araçların herhangi bir şekilde arızalanmasının ardından kendi belirledikleri servislere yönlendirmeyi tercih ediyorlar. İlk bakışta bu durum olumlu sonuçları beraberinde getiriyor gibi görünmesine rağmen daha ucuz olduğu için bunun üzerinden de para kazanmak isteyen sigorta şirketlerinin araç tamir servisleri ile bir anlaşma içerisine girdikleri tespit edildi. Bu anlaşma sonrasında sürücülerin araçlarına onaylı olmayan, aracı bozabilecek yan sanayi ürünlerinin takıldığı tespit edildi. Araçların orijinal parçaları da bu şekilde değiştirilmiş oluyor. Bunun ardından vatandaş aracını satarken durum ortaya çıktığından dolayı araç sahibinin maddi kayba uğradığı belirleniyor. 

Vatandaş parçayı değiştirmek istediğinde başka bir servise götürdüğü zaman sigortalı şirket hasarın tamamını ödemiyor. Bu durumda araç sahiplerini uzun ve yorucu bir süreç beklerken bu süreç içerisinde vatandaşın aracının değer kaybettiği de tespit ediliyor. Konu hakkında hakkınızı mahkemede arayabilirsiniz. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol