Ana SayfaEkonomiAlitalia’da Grev Krizi! Uçuşlar İptal

Alitalia’da Grev Krizi! Uçuşlar İptal
A

-

Uluslararası uçuş hizmeti veren Alitalia havayolu şirketinde grev! Uçuşlar aksadı.

İtalyan şirket Alitalia’da çalışanlar greve gitti. Çalışanların şirketin yeni eylem planını protesto amaçlı grev yaptığı öğrenildi. Şirket personelinin hizmet vermemesi bazı uçuşların iptal olmasına neden oldu. Alınan bilgilere göre şirkete ait uçuşların yarısından fazlası grev nedeniyle iptal edildi.

İtalyan basınında çıkan haberlere göre uluslararası havayolu şirketi Alitalia, yeni eylem planı kapsamında iki bin kişiyi işten çıkardı. Şirkette çalışmaya devam eden personel maaşlarında indirime gitti. Personel maaşında yapılan indirim yüzde 20 ile yüzde 30 arasında farklılık gösterdi. Durum karşısında tepki veren havayolu şirketi personeli durumu protesto edeceğini duyurdu. 24 saat boyunca hizmet vermeyeceklerini açıklayan şirket elemanları grev yaparak ulaşımın aksamasına neden oldu.

Ülke basını Alitalia havayolu şirketinin sabah 7 ile 10, 18 ile 21 saatleri arasında sınırlı bir hizmet verdiğini duyurdu. Bu saatler arasında şirketin toplam uçuşun yalnızca yüzde 40 gibi küçük bir bölümünü gerçekleştirebildiği kaydedildi.

Yurt içi ve yurtdışı uçuşları yarısından fazlası iptal edildi. Yolcuların mağdur olmaması için, yolcular farklı havayolu şirketlerine yönlendirildi.

Grev ve uçuşların iptali sonrasında Alitalia havayolu şirketi açıklama yaptı. Sabah saatlerinde yapılacak uçuşlarda bazı aksaklıklar olabileceğini kaydeden havayolu şirketi, “Uçuşlar iptal edilebilir. Yada uçuşların saatleri değişebilir” dedi

Uluslararası hava taşımacılığı yapan Alitalia, 2014 yılında Etihad Havayolları ile ortak olmuştu. Etihad Havayolları şirketin yüzde 49’lük payını almıştı. Fakat bu ortaklık Alitalia’nın ekonomik sorunlarına çözüm getiremedi. İstenen ekonomik güce ulaşamayan şirket geçen dönemde personelde küçülmeye gitti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol