Ana Sayfa Ekonomi Şişecam’da Yaprak Dökümü! Ersin Özince İstifa Etti

Şişecam’da Yaprak Dökümü! Ersin Özince İstifa Etti

-

Şişecam’ın yönetim kurulu başkanı görevinden istifa etti. Şirket KAP’a açıklama yaptı.

Ersin Özince Şişecam’daki Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa etti. Ersin Özince’nin İş Bankasında yaptığı Yönetim Kurulu Başkanlık görevine ise devam ettiği açıklandı.

Şişecam tarafından konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformuna bilgi verildi. KAP’a verilen bu bilgi dün akşam saatlerinde aktarıldı. Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamada Ersin Özince’nin Şişecam’daki Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa ettiği ifade edildi. yeni yönetim kurulu başkanı seçilene kadar ise başkanlığa Ahmet Kırman’ın vekalet edeceği kaydedildi.

Ahmet Kırman Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yapmaktaydı.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapmakta olan Ersin Özince’nin 4 Nisan tarihinde istifa ettiğinin altı çizildi. Boşalan yönetim kurulu başkanlığı görevini vekaleten Prof. Dr. Ahmet Kırman’ın yapacağı açıklandı.

Ersin Özince Kimdir?

Ersin Özince 1953 havran doğumludur. ODTÜ İdari İlimler Fakültesinin İşletme bölümü mezunu olan Özince 1976 senesinde İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Banka bünyesinde farklı pozisyonlarda kariyerine devam eden Ersin Özince, 1994 yılında bankanın müdür yardımcılığı görevine getirilmiştir. 1998’in 28 Ekiminde bankanın on beşinci genel müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.

İş Bankası bünyesinde 2011 ve 2014 yıllarında yönetim kurulu üyesi olarak faaliyet gösteren Ersin Özince, 2011’den bu güne bankanın yönetim kuruluna başkanlık yapıyor. Bunların yanında Özince, TBB yönetim kurulu başkanlığı da yaptı. Bu görevinden 2011 yılında ayrıldı.

31 Mart 2011 ve 28 Mart 2014 tarihlerinde Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Özince 1 Nisan 2011 tarihinden itibaren İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,611BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler