Ana Sayfa Ekonomi Ereğli Demir Çelik S&P İle İlişiğini Kesti

Ereğli Demir Çelik S&P İle İlişiğini Kesti

-

Ereğli Demir Çelik, uluslararası kredi derecelendirme kurumu ile ilişini kestiğini bildirdi.

Ereğli Demir Çelik, Standard & Poor’s hakkında flaş bir karar aldı. Karar Standard & Poor’s ile ilişkisini sonlandırma yönünde oldu. Konuyla ilgili açıklama KAP’a yapıldı.

Ereğli Demir Çelik, S&P’den Ayrıldı

Konu hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformuna bilgi veren Ereğli Demir Çelik, ilişkisini kesme nedenlerini açıkladı. Ereğli Demir Çelik’in KAP’a yaptığı açıklamada, uluslararası kredi derecelendirme kurumunun şirketin kredi notu hakkında aldığı karar işaret edilerek, “S&P, Ereğli Demir Çelik’in kredi notunu BB, görünümünüyse ‘Negatif’ olarak teyit etmiştir” denildi. Ereğli Demir Çelik’in isteği üzerine, uluslararası kredi derecelendirme kurumu olan Standard & Poor’s ile kredi derecelendirme hizmetinin sonlandırıldığını ifade eden şirket, kurumla olan tüm bağlantısını böylelikle sona erdirdi.

Türkiye İçinde Olumsuz Kararlar Vermişti

Standard & Poor’s sadece Ereğli Demir Çelik hakkında olumsuz kararlar değil Türkiye içinde olumsuz kararlar almaya devam ederken, Ereğli Demir Çelik’in bu çıkışı yerinde bir karar olarak değerlendirildi. Türkiye ekonomisinin yaşadığı tüm olumlu gelişmelere rağmen negatif yönlü kararlar alan Standard & Poor’s, Türkiye’nin not görünümünü ‘Durağandan’ ‘Negatife’ indirmişti. Yine uluslararası kredi derecelendirme kurumlarından olan Moody’s de Türkiye hakkında olumsuz kararlar vererek, yabancı yatırımcının Türkiye’ye yatırım yapmasına engel olmaya çalışıyor.

Yabancı Yatırımcı Türkiye’nin Ekonomisine Güveniyor

Uluslararası kredi derecelendirme kurumlarının Türkiye hakkında aldığı tüm olumsuz kararlara rağmen, Türkiye ekonomisi her geçen gün biraz daha güçlenerek yolunda kararlılıkla ilerliyor. Bunun yanında yabancı yatırımcıda Türk ekonomisine güveniyor ve yatırımlarına devam ediyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,608BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler