Advert Advert Advert

Ağbal: 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alınacak

Ağbal: 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alınacak
Ağbal: 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alınacak -

Bakan Ağbal vergi müfettiş yardımcısı alımı için sınav açılacağını açıkladı.

Ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliği kapsamında her geçen gün farklı kurumlardan işe alım konuşunda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Gelir İdaresi Başkanlığı’na 2 bin gelir uzman yardımcısı alınacağını müjdeleyen ve bu müjdeli haberi bekleyenleri sevindiren Maliye Bakanı Naci Ağbal, iş başvurunda bulunmaya hazırlananları sevindirmeye devam ediyor. Daha önceki yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başlatılan istihdam seferberliği kapsamında hem kamu kurum ve kuruluşlarının hem de özel sektör temsilcilerinin üzerine düşen vazifeyi yapması gerektiğini ve istihdam seferberliğine katkıda bulunması gerektiğini belirten Ağbal, yaptığı açıklama ile istihdam seferberliği konusunda yapılan çalışmaların devamının geleceğinin sinyallerini verdi.

İstihdam En Önemli Gündem

Ülke genelinde artan işsizlik oranının önüne geçmek için çaba sarf eden siyasiler istihdamı en önemli gündem maddelerinden biri olarak görüyor ve her fırsatta bu konu ile ilgili çalışmaların devam etmesini sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2 bin personel alımı açıklamasından sonra Ağbal’dan istihdam ile ilgili yeni bir açıklama geldi.

Vergi Müfettiş Yardımcısı Alınacak

Twitter hesabından yaptığı açıklama ile müjdeli haber veren Ağbal, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 300 vergi müfettiş yardımcısının işe alınacağını söyledi.

Başvurular Nisan’da Başlıyor

Yaptığı açıklama ile istihdam sağlanacak personeller için sınav başvurularının 24 Nisan ve 8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşeceğini hatırlatan Ağbal, müfettiş yarımcısı alımı sınavının 3 – 4 Haziran tarihlerinde gerçekleşeceğini söz konusu sınava sadece 1500 kişinin çağrılacağını söyledi. Sınava 2015 – 2016 KPSS’den yeterli puan alanların katılabileceğini hatırlatan Ağbal, sınava gireceklerin tarihlere dikkat etmesi gerektiğini hatırlattı.

işsizlik istihdam seferberliği personel alımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!