Borsa Döviz Kurunun Etkisiyle Geriledi

 Borsa Döviz Kurunun Etkisiyle Geriledi

Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın dördüncü işlem gününde döviz kurunun negatif etkisi ile değer kaybetti.

Gelir Belgesiz > Sigorta Masrafsız

>Anında Kredi Başvurusu!<

 

Borsa Değer Kaybetti

Perşembe günü yükselen döviz kurlarının etkisi ile gerileyen Türkiye hisse senedi piyasaları gün içerisinde gelen tepki alımlarına rağmen haftanın dördüncü işlem gününü düşüşle tamamladı. Haftanın dördüncü işlem gününde borsasın düşmesinde Turizm, Elektrik ve Telekomünikasyon sektörlerindeki hisselerinde değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da yükselen döviz kurlarının etkisi ile değer kaybeden BİST 100 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününde en yüksek 88.895,98 puanı görürken en düşük 88.527,59 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,40 düşüşle 88.679,04 puanda tamamladı. Ayrıca Perşembe günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 3,1 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Perşembe günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,37 ve Holding Endeksi yüzde 0,60 değer kaybetti. Haftanın dördüncü işlem günün de yüzde 0,93 değer kazanan Bilişim Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 1,74 değer kaybeden KOBİ Sanayi Endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da işlem gören 208 hisse senedi haftanın dördüncü işlem gününde değer kaybederken 112 hisse senedinin Perşembe günü değer kazandığı belirlendi ve 85 adet hissenin değeri değişmedi.

İstanbul Borsası’nda BİST 100 altında işlem gören Goodyear Lastikleri T.A.Ş. haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 8,33 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken Perşembe günü yüzde 2,30 değer kaybeden Aksa Enerji Üretim A.Ş. günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.Borsa Borsa İstanbul hisse senedi BİST 100 BİST 100 Endeksi bankacılık endeksi holding endeksi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?