Ana Sayfa Gündem Morhipo'dan Satış Kararı

Morhipo’dan Satış Kararı

-

İnternet alışveriş sitesi olarak hayatımıza giren Morhipo Boyner Holding tarafından satışa çıkarıldı. Sitenin yıllık cirosu düşünüldüğü zaman 350 400 milyon lira aralığında olduğu belirlendi. 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden yapılan satışların her geçen gün biraz daha arttığı belirlendi. Bunun ardından zaman kaybı yaşamak istemeyen pek çok kişi internet üzerinden yaptıkları alışverişlerle birlikte kendilerince tasarruf sağlamaya başladılar. Zamandan tasarruf sağlandığı kadar en hızlı fiyat araştırmasının da internet üzerinden sorunsuz bir şekilde yapılabildiği düşünüldüğü zaman bu süreçte e ticaret sitelerinin önemi bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu. 

Önemli alışveriş sitelerinden birisi olan Trendyol geçtiğimiz dönemlerde satılmak istenmişti. Bu süreç içerisinde bir piyasa araştırmasına gidilmiş ancak istenilen rakamın piyasalardan çıkmaması sonrasında satıl sürecinin durdurulduğu açıklanmıştı. Bunun ardından Boyner Holding tekrar harekete geçerek bu sefer son dönemlerde yıldızı parlayan Morhipo sitesinin satışa çıkarılmasına karar verildi. Konu hakkında gerekli adımlar atılırken sitenin yüzde 40 ile yüzde 60 arasında değişen payının stratejik anlamda satışa çıkarılması için gerekli yetkilerin paylaşıldığını dile getirdi. Sitenin 2011 yılında kurulduğunu dile getirirken şimdiye kadar geçen süre içerisinde yıllık cirosunun 350 ile 400 milyon liraya kadar ulaştığını gözler önüne sermiş oldu. Satışın tamamen gerçekleştirilmesi düşünüldüğü gibi bu süreç içerisinde stratejik bir pay ortağı arandığı konuşuluyor. 

Kaynaklardan gelen son bilgilere göre Boyner Holding tarafından geçtiğimiz dönemlerde satışa çıkarılan Trendyol sitesi ile bir anlamda piyasa araştırması yapıldığı gündeme getirilmiş oldu. Bu sayede daha net bir satış hedefinin yakalanması planlanıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,584BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,427TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler