Ana Sayfa Gündem Sahte İlaca Karşı Uluslararası Önlem!

Sahte İlaca Karşı Uluslararası Önlem!

-

Son dönemlerde sahte ilaç üretiminin artması ve insan sağlığının tehlikeye atılması sonrasında mağduriyeti engellemek için uluslararası bir önlem alınmasına karar verildi. 

Dolandırıcılık olaylarının her geçen gün artması yeni sorunları da beraberinde getirmeye başladı. Bu sorunlarla birlikte sahte ilaç üretiminin de arttığı ve bu üretimlerin yeni bir pazar haline getirildiği tespit edildi. İnsan sağlığını tehlikeye atan ve bu süreç içerisinde pek çok insanın durumdan etkilenmesini sağlayan durum karşısında yeni önlemlerin alınmasına karar verildi. Bu önlemlerle birlikte hükümet devreye girmeye kararlı gibi görünüyor. 

İnternet üzerinden yapılan satışların artması, teknolojinin gelişmesi beraberinde çeşitli durumları da getirmeye başladı. İnternet üzerinden yapılan ilaç satışlarının sahte ilaçları piyasaya sürmek adına kolay bir yol olmasından dolayı pek çok insanı olumsuz etkilediği belirlendi. Bu durumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde Tıbbi Ürün Sahteciliği ve Halk Sağlığına Tehditler İçeren Benzeri Suçlar Hakkında Avrupa Konseyi Sözleşmesinin imzalandığı açıklandı. Bu durum karşısında uluslararası anlamda önlem ve işbirliğinin sağlanması bekleniyor. Bu belgenin uluslararası anlamda bir hukuki belge olarak sayılmasına karar verildi. İlaçlarda sahtecilik yapan kişi ya da kurumların insan sağlığını tehdit etme suçundan uluslararası anlamda da en kötü şekilde cezalandırılmaları amaçlanıyor. 

Yapılan düzenleme ile birlikte internet üzerinden yapılan sahte ilaç satışlarının engellenmesi ve durdurulması amaçlanıyor. Yapılan düzenlemenin caydırıcı olması açısından önemli yasal yaptırımları da beraberinde getirdiği tespit edildi. Sadece mücadelenin sınır içerisinde değil sınır ötesi anlamında da devam etmesinin planlandığı açıklandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler