Ana Sayfa Ekonomi Taşucu Limanı’nın Özelleştirilmesi İçin Düğmeye Basıldı

Taşucu Limanı’nın Özelleştirilmesi İçin Düğmeye Basıldı

-

Taşucu Limanı ve geri sahasında yer alan taşınmazların özelleştirme ihalesi ilanı Resmi Gazetede yayımlandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Taşucu Limanı ve geri sahası özelleştirme ihalesi ilanını bu günkü Resmi Gazetede yayımladı. İlanda ‘İşletme hakkının verilmesi’ yönteminin geçerli olacağı yer aldı.

İhale, Kapalı Zarf Teklifiyle Yapılacak

Taşucu Limanı ve geri sahası, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketine aitti. Söz konusu liman ve geri sahasını kapsayacak işletme hakkı ihalesine ilişkin bilgiler bu günkü Resmi Gazetede yayımlandı. Buna göre özelleştirme ihalesi kapalı zarf teklifi yöntemi şeklinde yapılacak. İhale komisyonu gerekli görürse ihale, teklif veren firmalarla pazarlık şeklinde devam edecek. Taşucu Limanı ve geri sahası ihalesinde pazarlık sürecine geçilirse, pazarlık açık arttırma yöntemiyle yapılarak neticelendirilecek.

İhaleyi Kazanan 36 Yıl İşletme Hakkı Elde Edecek

Taşucu Limanı ve geri sahası özelleştirme ihalesini kazanan firma ya da şahıs, limanı 36 yıllığına işletme hakkını elde edecek. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre ihaleye katılmak isteyenler kapalı zarf tekliflerini 21 Temmuz 2017’ye kadar verecek.

İhalenin geçici teminat bedeli 15 milyon TL olarak belirlenirken, ihalenin şartlarını ve diğer bilgileri içeren doküman bedeli on bin TL olarak açıklandı.

Taşucu Limanı ve geri sahası özelleştirme ihalesine gerçek ve tüzel kişilerin, ayrıca ortak girişim gruplarının da katılabileceği açıklandı.

Taşucu Limanı ve geri sahasının işletme hakkının yabancı uyruklu gerçek kişilere, kendi ülkelerinin mevzuatınca tüzel kişiliğe sahip şirketlere veya yurtiçinde kurulan yabancı sermayeli şirketlere verilmesi durumunda ise; mevzuatta bulunan ‘Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu, Tapu Kanunu’ ile ilgili diğer yasaların hükümleri geçerli olacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler