Altın’dan Sert Yükseliş! Çeyrek Altın Ne Kadar?

Altın’dan Sert Yükseliş! Çeyrek Altın Ne Kadar?

Altının gram fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi 152,43’e kadar yükseldi.Dün güne yükseliş ile başlayan ve 12 Ocak 2017 tarihinden itibaren en yüksek seviyeye çıkan altının gram fiyatı gün içerisinde 3 ayın zirvesine çıkarak 150,3 liraya kadar yükselmişti. Altın birikimi yapanların heyecanlandıran bu yükselişten sonra hızlı yükselişine devam eden altının gram fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi. Küresel piyasalarda güvenli liman talebinin artması ve Türk Lirası’ndaki değer kaybının etkisi ile altının gram fiyatı 152,43 liraya kadar yükseldi. Dün yaşanan 150,33’e varan yükselişin ardından günü 149,43 lira seviyesinden tamamlayan altının gram fiyatındaki bugün başlayan sert yükselişin ABD’nin Suriye rejimine ait hava üssünü vurması ile yakından ilgili görünüyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

ABD tarafından Suriye rejimine ait hava üssünün vurulması sonrasında sert bir yükseliş gösteren ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 152,43 lira tarihi seviyesini gören altının gram fiyatı bugün saat 10:15 itibari ile bir önceki günün kapanışına göre yüzde 1,3 oranında artış gösterdi. Yaşanan bu gelişmelerden sonra Kapalıçarşı’da çeyrek altın 249 liradan satışa sunulurken Cumhuriyet altını ise 1.014 liradan satışa sunuluyor.

Altının Ons Fiyatı Da Fırladı

ABD’nin Suriye’ye tepkisine paralel olarak artışa geçen altının gram fiyatı ons fiyatında da yükselişin habercisi oldu. Dün günü yüzde 0,3 oranında düşüş ile tamamlayan ve 1.252 dolar seviyesinde olan altının ons fiyatı bugün son 5 ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve 1.269 dolar seviyesine kadar çıktı. Analisteler ABD’nin Suriye’ye karşı başlatmış olduğu müdahalenin küresel piyasalarda tedirginliğe neden olduğunun altını çiziyor.altının gram fiyatı çeyrek altın ons fiyatı ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?