Ana Sayfa Ekonomi Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı

Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı

-

Borsa Cuma Günü Değer Kaybetti

Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın son işlem gününde ABD’nin Suriye’yi bombalamasının etkisi ile gerilerken gün sonuna doğru artan satışlarla haftayı düşüşle tamamladı. Bu hafta genel olarak negatif seyreden borsa haftanın son işlem gününde Elektrik, Odun, Kağıt & Baskı ve Yiyecek & İçecek sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi ile günü düşüşle tamamladı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın son işlem gününde jeopolitik olayların etkisi ile değer kaybederken gün içerisinde en yüksek 88.840,75 puanı ve en düşük 88.351,21 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın son işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,20 düşüşle 88.497,33 puanda tamamladı. Ayrıca BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi Cuma günü 3 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Cuma günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,14 değer kazandı ve Holding Endeksi yüzde 0,80 değer kaybetti. Haftanın son işlem gününde yüzde 0,43 değer kazanan İletişim Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken Cuma günü yüzde 2,77 değer kaybeden İnşaat Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da işlem gören 256 hisse senedi haftanın son işlem gününü değer kaybı ile tamamlarken 92 hisse senedinin Cuma günü yükseldiği belirlendi ve 57 hissenin değeri sabit kaldı.

İstanbul Borsası’nda BİST 100 altında işlem gören Torunlar Gmyo A.Ş. haftanın son işlem gününde yüzde 2,47 artışla günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken Cuma günü yüzde 3,99 düşüş yaşayan Park Elek. Madencilik Tekstil günün en çok gerileyen şirket hissesi oldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler