Ana Sayfa Gündem Maliye Bakanından Önemli Açıklamalar

Maliye Bakanından Önemli Açıklamalar

-

Maliye Bakanı Naci Ağbal yapmış olduğu açıklamalar sonrasında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin yatırım için uygun ve son derece elverişli bir ülke olduğu vurgulandı. 

Türkiye’nin son iki yıldır yaşamış olduğu sıkıntılar ekonomiye de yansıdığı için bu konuda bazı sıkıntıların meydana geldiği belirtilmişti. Ancak yaşanan tüm sorunların altından güçlü bir şekilde kalkması son derece dikkat çekerken devlet tarafından alınan ekonomik önlemler sorunların büyümesini engellemiş oldu. Bu süreç içerisinde hala Türkiye’ye dışardan gelen nakit para miktarında bir azalmanın meydana gelmemesi çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. 

Konu hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal katılmış olduğu bir toplantı sonrasında samimi açıklamalarda bulundu. Ekonominin canlanmasının son derece olumlu bir adım olduğunu ifade ederken devlet tarafından ekonomiye destek vermek amacıyla her yolun denendiğini açıkladı. Özel tüketim kaynaklı ekonominin yaşanan dar boğaza rağmen arttığını dile getirdi. 16 Nisan referandum sürecinden sonra evet kararının çıkması sonucunda alınacak tedbirlerin derinlik kazanacağı ve bu süreç içerisinde ekonomideki toparlanmanın birden gerçekleşeceğinin görüldüğü belirtildi. Türkiye’nin hızlı ilerleyişini çekemeyen ve bunun önüne set koymak isteyen kişilerin çeşitli darbe ve operasyon planlamaları ile bu durumu engellemeye çalıştıkları ancak başarılı olamayacakları belirtildi. 

Türkiye’de yaşanan tüm olumsuz durumlara rağmen hala yatırımların gerçekleştirilmesi dikkat çekmişti. Bunun üzerine Türkiye’nin güçlü duruşu ve ekonomik olumsuzlukları hızlı bir şekilde alt edebilmesinden dolayı yabancı yatırımcılar tarafından ilk günden bu yana cazibe merkezi olarak görüldüğü ve bunun önüne geçilemeyeceği belirtildi. İnsanların Türkiye’ye güvendiğini ve bu güveni yıkmayacaklarını anlattı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler