Çanakkale Köprüsü 4 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

0

Limak Holding patronu olan Nihat Özdemir yapmış olduğu açıklamalarda 1915 Çanakkale Köprüsünün tamamlanmasının ardından 4 bin kişiye yeni istihdam sağlayacağı müjdesini verdi. 

Türkiye’de yapılan en büyük projeler düşünüldüğü zaman arasına giren 1915 Çanakkale Köprüsünün yapımına başlanırken birkaç yıl içerisinde tamamlanması ve hizmete açılması planlanıyor. Yapılacak olan köprünün dünyanın en uzun aralıklı köprüsü olma özelliğini taşıması son derece dikkat çekiyor. Avrupa ile Anadolu arasında direkt bir köprü görevi göreceğinden dolayı hem maliyetleri hem de mesafeleri kısaltacağı konuşuluyor. 

Çanakkale Köprüsü hakkında çeşitli fikirler ortaya sunulurken Limak Holding sahibi olan Nihat Özdemir konu hakkında açıklamalar yapıldı. Yeni köprünün tamamlanmasının ardından 4 bin kişinin işsizlikten kurtarılarak istihdam edilebileceğini dile getirdi. Daha önceki dönemlerde Avrupa ile Asya kıtalarının boğaz üzerinde bulunan 3 köprü, yer altı tünelleri ve deniz altı projeleri ile birlikte 5 kez birleştirildiğine vurgu yaptı. Köprünün başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından bu durumun 6. kez gerçekleşmesi bekleniyor. Ancak yapılan son köprü çalışmasını diğerlerinden ayıran önemli bir özellik bulunuyor. Bu süreçte artık Avrupa’dan gelen yolcular, turistler ya da araçların Avrupa’ya uğramalarına gerek kalmadan köprü üzerinden direkt olarak Anadoluya geçmelerini sağlayacağından proje büyük bir merakla bekleniyor. 

Çanakkale Köprüsünün Avrupa ile Anadolu’yu yakınlaştıran bir vazifesi bulunacak. Nihat Özdemir açıklamalarında ‘Köprünün inşasında yaklaşık olarak 4 bin işçi çalışacak. Bu durum istihdamı artıracak. Yatırımlar arttıkça Türkiye ekonomisi hızla büyümeye devam edecek. Artık Barı sahillerimizi kullanma imkanına erişeceğiz. Daha çok insan gelecek ve ülkemizin değeri bir kez daha artacak’ ifadelerini kullandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın