Ana Sayfa Ekonomi ABD'de Tüketici Kredileri Yüzde 4,8 Arttı!

ABD’de Tüketici Kredileri Yüzde 4,8 Arttı!

-

ABD Merkez Bankası Şubat ayı raporunu açıkladı. Rapora göre ülkedeki tüketici kredileri yüzde 4,8 oranında artış kaydetti.

Tüketici Kredileri 15 Milyar 200 Milyon Dolar Arttı

ABD Merkez Bankası tarafından hazırlanan Şubat ayına ilişkin raporda, Şubat ayında tüketici kredilerinin arttığı görüldü. 2016 yılının Şubat dönemine göre artış yüzde 4,8’lik oranda gerçekleşti. Artış 15 milyar 200 milyon dolar arttı. Tüketici kredilerinin toplamı ise üç trilyon 792 milyar dolar oldu. ABD Merkez Bankası söz konusu kredi ile ilgili öngörüsü ise 15 milyon dolarlık artış yönündeydi.

ABD Merkez Bankası ülkedeki tüketici kredisindeki yükselişin, devreden yüzde 3,5 oranındaki kredi miktarının ve devretmeyen kredilerin yüzde 5,3’lük artışının etkili olduğuna işaret etti.

ABD Merkez Bankası Tüketici Kredisi Miktarını Revize Etti

ABD Merkez Bankası tarafından hazırlanan raporda Ocak ile Şubat ayı verilerinin karşılaştırılması da yer aldı. ABD Merkez Bankası Ocak ayına ilişkin revize işlemini artış yönlü revize etti. Banka 2017 yılının Ocağında ülkede kullanılan tüketici kredisi artışını 8,8 milyar dolar seviyesinden, 10 milyar 800 milyon dolar seviyesinde revize ettiğini de raporuna ekledi. Tüm bu gelişmeler yaşanırken ülkedeki tüketici kredileri, 2013 yılının Nisan ayından bu güne en düşük seviyesini görmüş oldu.

Uzmanlar, 2017’nin Ocağında zayıflayan tüketici kredilerinin Şubat ayında toparlandığını ifade etti. Tüketici kredilerini kişisel harcamalar kaleminin destekleyeceğini ön gören uzmanlar, mart ayında toparlanma sürecinin devam edeceğini kaydetti. Amerika’da gayrisafi yurtiçi hasıla miktarının yaklaşık yüzde 70’lik bölümünü kapsayan kişisel harcamaların toplamı ise 18 buçuk trilyonu buluyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler