Ana SayfaSigortaÇelik: Doğal Afetler Sigorta Kapsamına Alınacak

Çelik: Doğal Afetler Sigorta Kapsamına Alınacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Katıldığı açılış programında önemli açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, önümüzdeki yıldan itibaren çiftçilere büyük kolaylık getirecek bir uygulamadan bahsetti. Doğal afetler dolayısı ile yaşanacak tüm hayvansal ve tarımsal zararların önümüzdeki yıldan itibaren sigorta kapsamına alınacağını belirten Çelik, TARSİM kapsamına alınacak bu alanlar sonrasında çiftçilerin büyük kolaylık yaşayacağını zararlarının tazmin edilmesinin çiftçiye nefes aldıracak bir uygulama olduğunu söyledi. Bu alanda atılan adımların öneminden bahseden Çelik, yapılan çalışmalar sonucunda vatandaşların çok kazançlı çıkacağını, zararların sigorta kapsamında değerlendirilmesinin üretici açsından anlamının büyük olduğunu sözlerine ekledi.

Kuraklık Konusunda Genişletilme

Bu yıl buğdayın kuraklık kapsamına alındığını hatırlatan Çelik, önümüzdeki yıldan itibaren bütün tarımsal ürünlerin kuraklık kapsamına gireceğini, tarım ürünlerinin tamamının risk kapsamında olduğunu ve bu alanda doğal afet gibi nedenler ile ürün kaybının yaşanmasının muhtemel olduğunu söyledi. Çiftçilerin riski önlemek için çaba sarf etmesi gerektiğini ve bu konuda kendini garanti altına alması gerektiğini belirten Çelik, doğal afetler ile karşı karşıya olan tarımsal ürünler için çiftçilerin sigorta yaptırması gerektiğini söyledi.

Tek Yetkili TARSİM

Doğal afet ve kuraklık zararlarının TARSİM dışında hiçbir kurum tarafından karşılanmasının söz konusu olmadığını belirten Çelik, başka bir kaynağın bu alanda kullanılmasına gerek olmadığını TARSİM’in bu konuda yetkili kurum olduğunu belirtti. Yapılan çalışmaların çiftçinin üzerindeki yükü kaldırmak amaçlı olduğunu hatırlatan Çelik, çiftçinin yaşadığı mağduriyeti gidermek adına çalışmaların devam edeceğini önümüzdeki yıldan itibaren doğal afetlerden dolayı yaşanan tarımsal ve hayvansal zararların tamamının sigorta kapsamında olacağını ve TARSİM tarafından gerekli işlemlerin yapılacağının altını çizdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.