Denizi Kirletene Büyük Ceza

Denizi Kirletene Büyük Ceza

Türk karasularını ve iç sularını çeşitli şekillerde kirletenlere yeni cezalar belirlenirken gemi ve deniz aracı kullananların kirliliğe sebep olmaları halinde uygulanacak para cezasının 5 milyon lira olduğu belirlendi.Türk karasularını ve iç sularını çeşitli şekillerde kirletenlere yeni cezalar belirlenirken gemi ve deniz aracı kullananların kirliliğe sebep olmaları halinde uygulanacak para cezasının 5 milyon lira olduğu belirlendi. 

Denizin temizliğini sağlamak ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için yeni düzenlemeler gündeme getirilmeye başlandı. Bu sistem sonrasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından daha önce belirlenmiş olan Limanlar Yönetmeliği içerisinde bir takım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Bu değişiklikler ile birlikte yeni düzenlemelerin Resmi Gazetede yayınlanarak hayata geçirildiği açıklandı. 

Türk karasuları ve iç suları içerisinde hareket eden ve faaliyet gösteren her türlü gemi ve deniz aracının tüm incelemelerden ayrıntılı bir şekilde geçeceği belirlenmiş oldu. Yapılan incelemeler sonrasında deniz araçlarının neden olduğu kirlenmeler, acil müdahaleler sonrasında gerçekleşen çarpışmalar, kırılmalar, yangınlar ve oluşan patlamalar çeşitli kirlenmelere neden olduğu için yetkililer tarafından bu konunun takipçisi olunacağı özellikle belirtildi. Denizlerde ve limanlarda ortaya çıkan kirlenmelerin geri dönüşü olmadığı için bu süreç içerisinde yetkililer tarafından kirliliğe neden olanlar için 5 milyon liraya kadar idari para cezasının uygulanacağını dile getirdi. 

Cezanın  yükseltilmesi deniz araçlarının ve gemilerin bu konuda daha hassas olabileceklerini de gündeme getirdi. Liman başkanları tarafından denizlerde gerekli denetlemeler yapılacak. Liman idari sahası içerisinde terk edilmiş, atılmış halde bulunan ve can ve mal emniyetini risk altına sokan bazı araçlar hakkında da gerekli işlemlerin uygulanmasının doğru olduğunu dile getirdi. Bu konuda gerekli tutanaklar tutulacak. Çevre ve deniz temizliğinin sağlanması adına her türlü tedbirin uygulanması planlanıyor. çevre kirliliği deniz kirliliği denizi kirletene büyük ceza 5 milyon lira cezaliman kanunları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?