Advert Advert Advert

Bu Yıl Turist Sevinci Yaşanıyor

Bu Yıl Turist Sevinci Yaşanıyor
Bu Yıl Turist Sevinci Yaşanıyor -

Erken rezervasyon imkanlarının gelişmesi ile birlikte bu yıl 1 milyondan fazla turistin beklendiği açıklandı.

Erken rezervasyon imkanlarının gelişmesi ile birlikte bu yıl 1 milyondan fazla turistin beklendiği açıklandı. Otel Yöneticileri Derneği tarafından yapılan açıklama sonrasında durumdan memnun olduklarını dile getirdiler. 

Turizm alanında yaşanan sıkıntılar son dönemlerde çeşitli olumsuzlukları beraberinde getirmişti. Bu süreç içerisinde terör olayları, darbe girişimi, dış ülkelerle yaşanan problemlerin turizm sektörünü olumsuz bir şekilde etkilediği ortaya çıkmışı. Son iki yıldır sektörün en kötü zamanlarını yaşadıkları belirlenmiş oldu. Bu süreçte hükümet tarafından da turizm yetkilileri tarafından da çeşitli önlemler alınarak durumun tekrar olumlu seviyelere çekilmesine karar verildi. 

Turizm sektörünün canlanabilmesi için erken rezervasyon imkanlarının geliştirilmesi turizme büyük oranda katkı sağlamaya başladı. Bu süreç içerisinde geçtiğimiz yıl erken rezervasyon imkanlarının artırılması sonrasında rezervasyon oranlarının 5 milyon rakamına kadar ulaştığı dile getirildi. Bunun ardından turizm alanında yaşanan sıkıntıların üzerine ilaç niteliğinde yer alırken ardından bu rakamın bu yıl tekrar artırılması ve geliştirilmesi bekleniyor. Yerli turistte daha iyi fiyat imkanlarından yararlanmak için erken rezervasyon imkanlarını takip etmeye başladı. Otel Yöneticileri Derneği tarafından yapılan açıklamaların ardından yerli turistlerin erken rezervasyon sistemine ilgi gösterdiğini ve bu süreç içerisinde 1 milyon daha artış yaşanmasının beklendiğini dile getirdi. 

Geçtiğimiz yıl 5 milyona kadar ulaşan rakamların bu yıl artarak rekor kırması bekleniyor. Erken rezervasyonun bütçeye sağlamış olduğu katkıların halk tarafından fark edildiği ve artık tatil konusunda da tüm fırsatların akıllıca bir şekilde değerlendirildiği özellikle belirtildi. Bu yıl iç pazarda da bir hareketlenme bekleniyor. 

erken rezervasyon turist sevinci turist sayısı artacak yerli turist artacak turizm sektöründe hareketlilik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!