Jammer Oyununa Dikkat!

Jammer Oyununa Dikkat!

Araç sahipleri son zamanlarda oto farelerinin araç kilit sistemlerini olumsuz anlamda etkileyen jammer oyunları ile zor zamanlar yaşamaya başladılar.

Gelir Belgesiz > Sigorta Masrafsız

>Anında Kredi Başvurusu!<

 

Araç sahipleri son zamanlarda oto farelerinin araç kilit sistemlerini olumsuz anlamda etkileyen jammer oyunları ile zor zamanlar yaşamaya başladılar. Yetkililer tarafından bu sistem hakkında tüm araç sahipleri uyarılıyor. 

Son dönemlerde emniyete yönelik yapılan şikayetlerde en çok otomobil hırsızlığının artmış olması çeşitli endişeleri de beraberinde getirmeye başladı. Bu süreç içerisinde araç hırsızlıklarını engellemek ve gerekli tedbirler almak için emniyet yetkilileri tarafından araç sahiplerine çeşitli uyarılar yapıldı. Bu uyarılar sonrasında bazı pratik çözümlerin uygulanması gerektiği dile getirildi. 

Öncelikli olarak araçlarda basit olarak görülen ve kimi zaman kullanılmayan bazı küçük sistemlerin kullanılmaması halinde hırsızlara davetiye çıkarıldığı dile getirildi. Direksiyon kilidi, baston kilidi, el freni kilidi ve tekerlek kilidi bu sistemlerin arasında yer alıyor. Gerekli görülmediği için yaptırılmayan bu kilitlerin aslında araçları da olumsuz bir şekilde etkilediği belirtildi. Sürücüler tarafından en çok yapılan hatalardan birisi ise kısa bir süreliğine de olsa araçtan ayrılmaları gerektiğinde aracın üzerinde anahtarı bırakmak ya da aracı çalışır vaziyette bırakmak olarak ifade ediliyor. Bu araçlara oto fareleri tarafından kaza süsü verilerek araçların çalınmasının sağlandığı belirtildi. Aracın içerisinde özel eşyaların ve değerli eşyaların bulunması halinde kapının mutlaka kilitlenmesi gerektiğine dikkat çekildi. 

Araçların başına gelebilecek her türlü hırsızlık durumunda maddi kayba uğramamak için araçlara mutlaka kasko sigortasının yapılması gerektiği belirtildi. Bu süreç içerisinde araçlara oto farelerinin jammerlerle birlikte yaklaştığı ve bu süreç içerisinde araçların kilit sistemini devre dışı bıraktıkları ortaya çıktı. Aracın kilitlendiğinden emin olmak için kontrol edilmesi gerekiyor. oto hırsızlığı jammerli hırsızlık otomobil sahiplerine uyarı oto fareleri emniyetten uyarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?