Advert Advert Advert

Haftanın Ekonomi Takvimi

Haftanın Ekonomi Takvimi
Haftanın Ekonomi Takvimi -

Bu hafta piyasalar ABD, Çin ve İngiltere’den gelecek verilere odaklanacak.

Bu Hafta Ekonomide Neler Yaşanacak?

Genel olarak hisse senedi piyasalarında gerileme görülen bir haftayı geride bırakan piyasaların açılmasına saatler kaldı. Bu hafta piyasalar ABD, İngiltere ve Çin’den gelecek verileri yakından takip edecek ve FED Başkanı Jennet Yellen’in konuşmasına odaklanacak.

1.FED Başkanı Yellen Konuşma Yapacak

Bu hafta Pazartesi günü saat 23.10’da FED Başkanı Janet Yellen konuşma yapacak. Faiz artırımı konusunda ipucu arayan piyasaların yakından takip edeceği konuşmada FED Başkanının bilanço indirimi ve hisse senedi piyasaları ile ilgili konularda yapacağı yorumlar yakından takip edilecek.

2.ABD Mart Ayı Enflasyon ve Perakende Satış Verileri Yayınlanacak

Bu hafta Cuma günü saat 15.30’da ABD Ticaret Bakanlığı tarafından Mart ayı enflasyon verileri açıklanacak. Piyasalarda Mart ayında tüketici fiyatlarının yüzde 0,1 artması beklenirken çekirdek enflasyonun da yüzde 0,2 artması bekleniyor.

Ayrıca bu hafta ABD Ticaret Bakanlığı Mart ayı perakende satış verilerini de yayınlayacak. Mart ayında perakende satışlarının yüzde 0,1 düşmesi beklenirken çekirdek perakende satışlarının yüzde 0,2 yükselmesi bekleniyor.

3.ABD 1. Çeyrek Gelir Raporları Yayınlanacak

Bu hafta JPMorgan Chase, Citigroup ve Wells Fargo gelir raporlarını yayınlayacak. Genel piyasalarda gelirlerin yüzde 10,1 büyümesi beklenirken finans sektöründe kar artışının yüzde 15,4 oranlarında olması bekleniyor.

4.İngiltere Mart Ayı Tüfe ve İstihdam Verileri Açıklanacak

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi bu hafta Salı günü saat 11.30’da Mart ayı tüketici fiyat enflasyon verilerini ve Çarşamba günü saat 11.30’da istihdam raporlarını yayınlayacak.

5.Çin Mart Ayı Ticaret Verileri Yayınlanacak

Bu hafta Perşembe günü saat 06.00’da Çin’den Mart ayı ticaret verileri gelecek. Piyasalar ihracatın yüzde 3,2 yükselmesini bekliyor.

ekonomik takvim İngiltere ABD Çin Tüfe İngiltere İstatistik Ofisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!