Evi Olmayan Emekliye Müjde!

 Evi Olmayan Emekliye Müjde!

TOKİ tarafından verilen müjde sonrasında evi olmayan emeklilere güzel haber verildi. Artık aylık 300 lira ödeme karşılığında emeklilerinde ev sahibi olmaları sağlanacak.TOKİ tarafından verilen müjde sonrasında evi olmayan emeklilere güzel haber verildi. Artık aylık 300 lira ödeme karşılığında emeklilerinde ev sahibi olmaları sağlanacak. 

Ev sahibi olmanın günümüz şartları içerisinde yeterince zor olduğu düşünüldüğü zaman kısıtlı bir bütçe içerisinde olan emeklilerin ev sahibi olmalarının daha da zorlaştığı ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde TOKİ tarafından emeklilerin yüzünü güldürecek yeni bir çalışma yapıldı ve bu çalışma sonrasında emeklilerin ev sahibi olması için adeta seferber olundu. 

TOKİ tarafından yapılan planlamalar çerçevesinde talep projeleri ve sosyal konut projeleri adı altında belirli bir kontenjan ayrılmasına karar verildi. Bu kontenjanın daha kısıtlı imkanlara sahip olan kişilerin ev sahibi olması için kullanılacağı özellikle belirtildi. Bunun ardından yüzde 25 oranında bir kontenjanın ayrıldığı açıklandı. Bu kontenjanla birlikte ilk olarak emeklilerin ev sahibi olmalarına yardımcı olunacak. Emeklilere iki ayrı yöntem uygulanacakken aylık 300 lira ödeme karşılığında ev sahibi olmaları için harekete geçildi. TOKİ tarafından 2017 yılında toplam 65 bin konut üretiminin yapılması planlanıyor. Bunun ardından yüzde 25'lik kısmının emekliler için ayrılmasına karar verildi. 

Emekliler için yapılacak bu çalışmanın Valiliklerden gelen talep üzerine gerçekleştirildiği açıklandı. Başvuru yapmak için resmi internet sayfalarını sürekli olarak takip etmeleri gerekiyor. Burada yayınlanacak olan bilgi formunu ve başvuru adımlarını takip ederek gerekli başvurular yapılabilir. Projenin Halk Bankası ile Ziraat Bankası tarafından ortak bir çalışma sonrasında yürütüldüğü açıklandı. Başvuru için bir kimlik belgesi ve emekli olduğunu gösteren belgenin sunulması gerekiyor. Emeklilerin bu kampanyadan yararlanabilmeleri için ev sahibi olmamaları gerekiyor. TOKİ evi olmayan emekliye müjde emeklilere ev fırsatı aylık 300 lira taksitle ev sahibi olma fırsatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?