Yapılandırma Süreci Uzatılıyor

Yapılandırma Süreci Uzatılıyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında 7.2 milyon kişiye müjde verildi ve yapılandırma sürecinin uzatılacağı açıklandı.Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında 7.2 milyon kişiye müjde verildi ve yapılandırma sürecinin uzatılacağı açıklandı. 

Ekonomide yaşanan düzelmeler ve hareketliliğin sağlanması sonrasında vatandaşların devlete olan borçları da göz önünde bulunduruldu ve bu konuda herhangi bir zorlamanın meydana getirilmemesi için çeşitli kolaylıklar sağlanmaya devam ediyor. Bu kolaylıklar kapsamında Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından konu hakkında yeni bir müjde verildi. Bu müjde sonrasında yeni bir vergi affının gündemde olduğu açıklandı. Son çıkarılmış olan yeniden yapılandırma kanunu açıklamalara göre 2016 yılının Haziran ayına kadar olan vergi ve prim borçlarını kapsıyordu. Bu durum yeni borçluların durumdan yararlanamamalarını etkilediği için konu hakkında yeni bir düzenlemenin yapılmasına karar verildi. 

Maliye Bakanı tarafından yeni yapılan açıklamalar sonrasında yapılması planlanan düzenleme sonrasında bu sürenin 2017 yılının Mart ayına kadar uzatılmasına ve bu borçları da kapsamasına karar verildi. Yeniden yapılandırmayı kapsayan borç tarihlerinin böylece uzatılması planlanıyor. Konuyla ilgili gerekli çalışmaların başlatıldığı açıklanırken kanun tasarısının hazırlandığı belirtildi. Hazırlanan Kanun Tasarısı Başbakan Binali Yıldırım'a iletildi. Kararın görüşülmesi bekleniyor. Vergi gelirleri düşünüldüğü zaman bu durumdan yaklaşık olarak 7.2 milyon vatandaşın olumlu bir şekilde etkilenmesi planlanıyor. 

Yapılanmanın tarih olarak uzatılması ile birlikte pek çok borçlunun durumdan yararlanabileceği açıklandı. Bu sayede 47 milyar liralık bir yapılandırmanın daha gerçekleştirilmesi planlananlar arasında yer alıyor. Konunun Bakanlar Kurulunun ardından meclise getirilmesi planlanıyor. maliye bakanı naci ağbal yapılandırma müjdesi yapılandırma uzatılıyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!