Ana SayfaSigortaTrafik Sigortası Tavan Fiyatı Belli Oldu!

Trafik Sigortası Tavan Fiyatı Belli Oldu!
T

-

Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması hakkındaki tartışmalar devam ederken bu konu hakkındaki çalışmaların tamamlandığı ve sonrasında tavan fiyatın belli olduğu açıklandı. 

Trafik sigortası primleri çok uzun zamandır çeşitli tartışmaları da beraberinde getiriyordu. Bu süreç içerisinde sigorta şirketleri serbest fiyat uygulamasının devrede olmasından dolayı kendi aralarında yaşamış oldukları rekabetler sonrasında sürekli olarak haksız bir şekilde zam yapmaya başladılar. Bu zamlar sonrasında yeni fiyat uygulamasının hayata geçirilmesine karar verildi. 

Milyonlarca araç sürücüsü sigorta şirketleri tarafından yapılan zamlı fiyatlara isyan etmeye başlayınca Hazine tarafından şirketlere uyarı yapılmış ve fiyatlarda indirim yapılması gerektiğini belirtmişti. Bir dönem prim fiyatlarında indirim yapılacağı iddiaları gündeme gelmeye başlamıştı ancak durum sanıldığı gibi olmadı ve fiyatlarda herhangi bir indirim yapılması bir kenara bırakıldığı gibi sonrasında zamlı fiyatlar tekrar gündeme gelerek tartışmaların meydana gelmesine yol açtı. Hükümet konu hakkında devreye girerek yeni bir düzenlemenin getirilmesine karar verdi. Bu süreçte iyi kötü sürücüyü de ayıracak olan uygulamanın yani tavan fiyat uygulamasının devreye girmesine karar verildi. Artık tavan fiyatın üzerinde herhangi bir şekilde zamlı fiyat tarifesi uygulanamayacak. 

Tavan fiyat uygulamasının son rötuşlarının dün yapıldığı açıklanmıştı. Bu süreç içerisinde bugün milyonlarca sürücü tarafından merakla beklenen tavan fiyatlar açıklandı. İyi sürücülerin sigorta tavanı 470 lira olarak belirlendi. Arka arkaya kaza yapmış hasarlı sürücülerin primi ise 2 bin 137 lira olarak belirlendi. 3 yıl hiç kaza yapmamış olan sürücüler iyi sürücü sınıfından değerlendirmeye alınıyorlar. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol