Ana Sayfa Sigorta Trafik Sigortası Tavan Fiyatı Belli Oldu!

Trafik Sigortası Tavan Fiyatı Belli Oldu!

-

Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması hakkındaki tartışmalar devam ederken bu konu hakkındaki çalışmaların tamamlandığı ve sonrasında tavan fiyatın belli olduğu açıklandı. 

Trafik sigortası primleri çok uzun zamandır çeşitli tartışmaları da beraberinde getiriyordu. Bu süreç içerisinde sigorta şirketleri serbest fiyat uygulamasının devrede olmasından dolayı kendi aralarında yaşamış oldukları rekabetler sonrasında sürekli olarak haksız bir şekilde zam yapmaya başladılar. Bu zamlar sonrasında yeni fiyat uygulamasının hayata geçirilmesine karar verildi. 

Milyonlarca araç sürücüsü sigorta şirketleri tarafından yapılan zamlı fiyatlara isyan etmeye başlayınca Hazine tarafından şirketlere uyarı yapılmış ve fiyatlarda indirim yapılması gerektiğini belirtmişti. Bir dönem prim fiyatlarında indirim yapılacağı iddiaları gündeme gelmeye başlamıştı ancak durum sanıldığı gibi olmadı ve fiyatlarda herhangi bir indirim yapılması bir kenara bırakıldığı gibi sonrasında zamlı fiyatlar tekrar gündeme gelerek tartışmaların meydana gelmesine yol açtı. Hükümet konu hakkında devreye girerek yeni bir düzenlemenin getirilmesine karar verdi. Bu süreçte iyi kötü sürücüyü de ayıracak olan uygulamanın yani tavan fiyat uygulamasının devreye girmesine karar verildi. Artık tavan fiyatın üzerinde herhangi bir şekilde zamlı fiyat tarifesi uygulanamayacak. 

Tavan fiyat uygulamasının son rötuşlarının dün yapıldığı açıklanmıştı. Bu süreç içerisinde bugün milyonlarca sürücü tarafından merakla beklenen tavan fiyatlar açıklandı. İyi sürücülerin sigorta tavanı 470 lira olarak belirlendi. Arka arkaya kaza yapmış hasarlı sürücülerin primi ise 2 bin 137 lira olarak belirlendi. 3 yıl hiç kaza yapmamış olan sürücüler iyi sürücü sınıfından değerlendirmeye alınıyorlar. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler