Advert Advert Advert

Zeybekci: Rusya ile Görüşeceğiz

Zeybekci: Rusya ile Görüşeceğiz
Zeybekci: Rusya ile Görüşeceğiz -

Zeybekci yasakların her iki ülke için de zararlı olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklama ile ülke gündeminde yer teşkil eden referandum hakkında açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, artık 16 Nisan kampanyasının bittiğini kararsızların kararlarını verdiğini ve 16 Nisan sürecinde herkesin tarafının belli olduğunu söyledi. Türkiye’de son dönemde özel sektör yatırımlarının sıfır çektiğinin altını çize Zeybekci, tüketim ve yatırımda ötelemenin görüldüğünü, yabancı yatırımlarda ise bekleme döneminin yaşandığını bu süreçlerin geride kalması gerektiğini yatırımın büyümeyi ve ilerlemeyi yanında getireceğini söyledi. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Zeybekci tüm zorluklara rağmen 2016 yılında Türkiye’nin 13 milyar dolar değerinde doğrudan yabancı yatırım aldığını söyledi.

Pozitif Yönde Etkilenme Görülecek

13 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırımın geçtiğimiz yılın zorluğu ile kıyaslandığında önemli bir rakam olduğunu belirten Zeybekci, 16 nisandan sonra Türk kıymetlerine talebin artacağını, faizin aşağı ineceğini, yoğun bir pozitif etkilenme döneminin yaşanacağını söyledi.

Takip Edeceğiz

Avrupa’da bakanlara karşı takınılan tutum hakkında da açıklamada bulunan Zeybekci, yapılan saygısızlığın kabul edilemez olduğunu, bu skandalda imzası olan herkesin sorumlu olduğunu, sürecin sonuna kadar takip edileceğini, bu konuda tüm hukuki ve diplomatik kanalların kullanacağını ve işin peşinin bırakılmayacağını söyledi.

Yasaklar İki Ülkeye ’de Kaybettirir

Rusya ile yaşanan yasaklar hakkında da bilgi veren ve bu durumun kabul edilemez olduğunun altını çizen Zeybekci, Rusya tarafından uygulanan kısıtlamaların her iki ülke içinde zararlı olduğunu, bu konu hakkında görüşmelerin yapılacağını belirtti. Önümüzdeki hafta Rus yetkililer ile görüşeceğini belirten Zeybekci, yasakların kaybedişten başka bir sonucunun olmadığını, yasakların olmadığı bir ortamda her iki ülkenin de kazancının olacağını söyledi.

Türk kıymetleri Rusya ihrcat ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!