Ukrayna’dan Türkiye Uçuşları Hakkında Açıklama

0

Ukrayna Başbakanı Volodimir Gorysman tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bir süredir Türkiye’ye yapılan charter uçuşlarının askıya alınabileceği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. 

Türkiye’ye yönelik Ukrayna tarafından gerçekleştirilen charter seferleri hızla devam ederken bir süredir bu uçuşların tamamen ortadan kaldırılacağı iddia edilmişti. Bunun ardından Ukrayna Başbakanı tarafından bir süredir ortalara atılan bu iddialara düzenlenen bir basın toplantısı sonrasında yanıt verilmiş oldu. 

Türkiye’de meydana gelen iç siyasi durum göz önünde bulundurulduğu zaman Rusya’dan Türkiye’yi tehdit eder nitelikte bir iddia ortaya atılmış ve bu iddia sonrasında Rusya’dan Türkiye’ye düzenlenen charter uçuşlarının iptal edilme ihtimalinin de göz önünde bulundurulacağı belirtilmişti. Bu durum akıllara Ukrayna’dan düzenlenen charter seferlerinde de aynı durumun geçerli olup olmayacağını getirmeye başladı. Ukrayna Başbakanı tarafından düzenlenen bir basın toplantısında bu soru soruldu. Ardından Türkiye ile ilgili iki ülke arasında herhangi bir sorunun olmadığı özellikle dile getirilirken uçuş seferleri konusunda da herhangi bir planlamalarının olmadığı dile getirildi. 

Aksine Türkiye ile Ukrayna arasında ilerleyen zamanlarda önemli anlaşmaların ve iş birliklerinin yapılabileceği özellikle belirtilmiş oldu. İki ülkenin aradaki ilişkileri her zaman iyi seviyede tuttuğuna özellikle dikkat seçildi. Bu sayede Ukrayna uçuşlarının herhangi bir şekilde tehlike altına girmeyeceği belirlenmiş oldu. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın