Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Türkiye ile AB ilişkilerinin ilerleyen günlerde çok daha iyi seviyelere geleceği ifade edilmişti. Bunun ardından yeni sistem ve Türkiye’nin ilerlemesi sonucunda Türkiye’nin daha fazla söz sahibi olacağını dile getirdi. 

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantı sırasında üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemlerde referandum sürecinin devam etmesi ve hükümetin evet oyu almak için sistemi anlattıkları toplantıların arttığı bilinirken Maliye Bakanı tarafından önemli açıklamalar yapıldı.  Avrupa Birliği ile Türkiye ilişkileri son dönemlerde yaşanan çeşitli olaylar ve krizler sonrasında çıkmaza girmişti. Bunun ardından durumun karmaşıklığı müzakerelerin tamamen sonlandırılacağı ihtimallerini akıllara getirmeye başladı. Ancak yapılan açıklamalarda umut veren ifadelere yer verilmesi de dikkat çekti. 

İlerleyen günlerde Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ilişkilerin önümüzdeki dönemlerde çok farklı boyutlara ulaşması ve sonrasında Türkiye’nin büyük bir sıçrama göstereceği ifade edilmeye başlamıştı. Bu konu hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Türkiye’nin şuan müzakerelerde zor durumda kaldığını iddia eden konuşmacılara ve açıklamalara rağmen ilerleyen dönemlerde yaşanacak önemli gelişmeler sonrasında Türkiye’nin elinde önemli kartların olduğu ve güçlü bir ülke konumuna geleceğini belirtmesi dikkat çekti. 

Kalkınma için eğitimin önemli olduğu ve eğitim çalışmalarına ağırlık verildiği belirtildi. Türkiye’nin kalkınma projelerinin Avrupa’da büyük bir şaşkınlık ve merakla takip edilmesinin yanı sıra takdir edildiği de ortaya çıkmıştı. Avrupa bu konuda artık Türkiye’ye güvenerek parayı Türkiye’nin kucağına bıraktığını anlattı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın