Advert Advert Advert

Ersin Özince Açıkladı! Şişecam’dan İstifa Ettim Çünkü…

Ersin Özince Açıkladı! Şişecam’dan İstifa Ettim Çünkü…
Ersin Özince Açıkladı! Şişecam’dan İstifa Ettim Çünkü… Çiğdem Yeniay -

Ersin Özince geçtiğimiz hafta içerisinde Şişecam’daki görevinden ani bir şekilde istifa etmişti. İstifanın arkasındaki nedenleri Özince açıkladı.

Ersin Özince geçtiğimiz hafta içerisinde Şişecam’daki görevinden ani bir şekilde istifa etmişti. İstifanın arkasındaki nedenleri Özince açıkladı…

İstifanın Arkasındaki Nedenleri Açıkladı

Geçen hafta Şişecam’dan istifa ettiğini açıklayan Ersin Özince, istifanın arkasında yatan nedenleri basın ile paylaştı. Ersin Özince Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine ise devam ediyor.

Yeni Sorumluluklar İstifanın En büyük Nedeni Oldu

Ersin Özince yaptığı açıklamada İş Bankası yönetimindeki çalışmalarına ve yeni sorumluluklara işaret ederek, Şişecam bünyesinde devam etmekte olan görevine engel olduğunu kaydetti. Özince, banka bünyesinde devam etmekte olan komite üyeliğini ve sorumluluklarını da istifa nedenleri arasında gösterdi. Konuyla ilgili bir haber ajansı muhabiri ile konuşan Özince, detayları anlattı.

Haber Ajansına Detaylı Bilgiler Aktardı

Bir haber ajansı muhabirinin sorularını yanıtlayan Özince “Neden istifa ettiniz” sorusunun yanıtını verdi. Ersin Özince açıklamasında şunları kaydetti. “Şişecam yönetiminde 15 yıldan fazla bir süredir görev almaktaydım. Artık bu bayrağı devretme zamanının geldiğini düşündüm. Şişecam Genel Müdürümüz olan Adnan Bali’nin bu bayrağı taşıyabileceğini düşünerek böyle bir karar aldım. İş Bankası yönetiminde sürdürmekte olduğum görevim ve görevime eklenen yeni sorumluluklar bu kararı almamda etkili oldu. Şişecam’daki görevimi tam anlamıyla icra edemeyeceğini düşünerek görevimden istifa etmeyi uygun buldum” diyen Özince, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası görevinin de altını çizdi.

Yenine Adnan Bali Atandı

Ersin Özince, 4 Nisan 2017 tarihinde başkanlık görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. İstifa sonrasında Şişecam konuyla ilgili bilgiyi Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapmıştı. Şişecam’daki görevinden istifa eden Özince’nin yerineyse Adnan Bali getirilmişti. 

ersin özince şişecam istifa iş bankası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!