Advert Advert Advert

Trafikten Men Edilen Araçlar Geri Dönüşüme Gitti

Trafikten Men Edilen Araçlar Geri Dönüşüme Gitti
Trafikten Men Edilen Araçlar Geri Dönüşüme Gitti -

6 aydır otoparklarda bekleyen trafikten men edilen araçlar hakkında karar verildi.

Son 1 yıldır otoparkta bekletilen sahipsiz motorlu araçlar hakkında karar verildi. Gaziantep’te trafik polis ekipleri tarafından el konularak yediemin otoparkına çekilen motosiklet ve otomobiller sonunda bulundukları yerden geri dönüşüm merkezine gönderilecek. Uzunca bir süredir sahipleri beklenen gerekli işlemlerin tamamlanması durumunda sahipleri teslim edilmesi gereken motosiklet ve otomobiller için vatandaşlar tarafından herhangi bir talep gelmeyince yetkililer söz konusu motorlu araçların geri dönüşüm merkezine gönderilmesi ve gereken işlemlerin yapılması kararını verdi. Yetkililer tarafından verilen bu karar sonrasında geri dönüşüm merkezine gönderilen araçlara gerekli işlemlerden geçtikten sonra farklı alanlarda tekrar kullanıma geçirilebilecek.

Farklı Suçlarda Kullanılmış Olabilir

Son 1 yıldır söz konusu motosikletlerin ve otomobillerin yediemin otoparkında bekletildiğini belirten yetkililer, araçların trafik polis ekipleri ve jandarma tarafından yapılan denetimlerde muayene, sigorta eksikliği, ruhsat eksikliği, plakanın olmaması gibi nedenler yüzünden ya da trafik tescili olmaması, sahte plakalı olması, kapkaç ve hırsızlık gibi suçlarda kullanılması dolayısı ile el konulduğunu açıkladı. Söz konusu sebepler yüzünden el konulan araçların uzunca bir süredir beklemede olduğunu belirten yetkililer aradan geçen zamana rağmen sahiplerinin almaması nedeni ile araçların Makine Kimya Endüstrisine (MKE) gönderildiğini açıkladı.

Motosiklet ve Otomobil

El konulan araçlar arasında 1200 adet motosiklet ve 20 adette otomobil olduğunu belirten yetkililer, söz konusu araçların polis nezaretinde ahtapot vinç yardımı ile kamyonlara yüklenip taşınacağını ve MKE merkezinde parçalara ayrılacağını söyledi. Parçalara ayrılan araçlar ihale ile satılabilecek ya da roket, barut, silah, fişek, mühimmat, patlayıcı yapımında kullanılabilecek.

Makine Kimya Endüstrisine (MKE) geri dönüşüm motosiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!