Sağlık Çalışanlarına İzin Zorunluluğu

 Sağlık Çalışanlarına İzin Zorunluluğu

Bursa il sağlık müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına yeni bir düzenleme getirildi ve bu düzenleme sonrasında yurt dışına çıkacak olan sağlık çalışanlarının belge almaları gerekecek.Bursa il sağlık müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına yeni bir düzenleme getirildi ve bu düzenleme sonrasında yurt dışına çıkacak olan sağlık çalışanlarının belge almaları gerekecek. 

Darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hal ile birlikte yeni kararlar getirildi. Güvenlik tedbirleri ile birlikte yurt dışına çıkışlara bazı kısıtlamaların getirilmesine karar verilmişti. Güvenlik incelemeleri en ince ayrıntısına kadar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilirken bunun ardından yeni bir karar daha alındı.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında sağlık bakanlığı ile ortak bir çalışma sonrasında yeni bir düzenlemeye daha gidildi. Resmi internet sayfasında duyurulan karar sonrasında bazı tedbirlerin alınmasına karar verildi. Artık sağlık personelleri diledikleri gibi yurt dışına çıkamayacaklar. Bunun için bazı aşamalardan geçmeleri gerekecek. 

Yurt dışına çıkma planları yapan sağlık çalışanlarının öncelikli olarak il sağlık müdürlüğüne giderek izin almaları gerekecek. Sağlık kontrollerinin yanı sıra bir de güvenlik incelemelerinden geçirilecek olan sağlık çalışanları herhangi bir riskli durumun olmadığı tespit edildikten sonra kurum tarafından verilecek 'Çıkış için mahsur yoktur' ibaresi bulunan bir belge almaları gerekecek. Bu belge sonrasında sağlık çalışanlarının kendileri ve aileleri ile birlikte yurt dışına çıkmaları için herhangi bir engel kalmayacak. Ancak bu süreç içerisinde kendileri gibi ailelerinin de gerekli incelemelerden geçmeleri gerekecek. Yeni eklenen bu madde şimdilik sadece sağlık çalışanlarını kapsıyor. sağlık çalışanları ohal belge zorunluluğu yurt dışına çıkacaklara düzenleme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enpara.com 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Enpara.com 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
TEB Çağrı Merkezi Yeni Personel Alımları!
TEB Çağrı Merkezi Yeni Personel Alımları!