Borsa Yükseldi

Vergi indirimlerinin devam edeceği müjdesinin gelmesi ile yukarı yönlü hareket eden Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın üçüncü işlem gününde gerileyen döviz kurlarının etkisi ile günü yükselişle tamamladı. Çarşamba günü borsanın yükselmesinde Odun, Kağıt & Baskı, Sigorta ve Bankacılık sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kazanması etkili oldu.

Borsa İstanbul’da döviz kurlarındaki düşüşün etkisi ile değer kazanan BİST 100 Endeksinin alımların tüm sektörlere yayılmaması nedeniyle yükselişi sınırlı kaldı ve gün içerisinde en yüksek 91.542,83 puanı görürken en düşük 90.952,16 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,05 artışla 90.952,16 puanda tamamladı. Ayrıca Çarşamba günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 3,7 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Çarşamba günü Bankacılık Endeksi yüzde 0,61 değer kazandı ve Holding Endeksi yüzde 0,32 değer kaybetti. Haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 4,02 değer kazanan Madencilik Endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken Çarşamba günü yüzde 0,98 değer kaybeden İletişim Endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba günü 189 hisse senedi değer kaybederken 139 hisse senedi yükseldi ve 76 adet hissenin değerinde değişme olmadı.

İstanbul Borsası’nda BİST 100 altında işlem gören Koza Madencilik Çarşamba günü yüzde 13,20 değer kazanarak günün en çok değer kazanan şirket hissesi olurken haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 2,74 düşüş yaşayan Hürriyet gazetecilik günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın