Teşvik Sisteminde Sonuçlar Alınmaya Başladı

0

Süper teşvik çalışmalarından sonunda beklenen haberler arka arkaya gelmeye başladı. Yapılan Proje Bazlı Teşvik Sistemi içerisinden sonuçların gelmeye başladığı öğrenildi. 

Türkiye’ye getirilen yatırımların artırılması için daha önceki dönemlerde birtakım çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmalar sonrasında önemli teşvik sistemleri hayata geçirildi. Teşviklerin artırılması sonrasında Türkiye’ye getirilen yatırımların sayısında da artış gözlemlendi. İlk defa proje bazlı teşvik sisteminin alt yapı çalışmalarının tamamlandığı açıklanmış oldu. Bu sistem sonrasında ilk sonuçlar alınmaya ve yapılan düzenlemelerin faydasının görülmeye başlaması ile ilk meyveler alınmaya başladı. 

Süper teşvik olarak da adlandırılan sistemin bu şekilde Türkiye’nin gelişimine çok büyük katkılarının olacağı konuşuluyor. Teşviklerle sağlanan yatırımlar sonrasında Türkiye’nin dünya devleri arasında girmesi bekleniyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu bir toplantı sonrasında konu hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamalar sonrasında ‘Süper teşvik ve proje bazlı teşvik çalışmalarını devreye sokmuştu. Bu çalışmalardan artık sonuç almaya başladığımızı görüyoruz. Bunların dışında çok büyük yatırımların ve işlerin gerçekleştirilmesi için görüşmelerimiz devam ediyor. Henüz tanıtım yapmadan bile bir aylık başvuru miktarının 20 milyar liraya ulaştığını söylemek mümkün. Tüm bu yatırımların sorunsuz bir şekilde devreye girmesinin ardından büyük işler başarmayı hedefliyoruz’ ifadesini kullanmıştı. 

Henüz yeni bir kavram olan proje bazlı teşvik uygulamasının 8 Eylül tarihinde yayınlanan Resmi Gazete açıklaması sonrasında devreye girdiği tespit edilmişti. Çeşitli kolaylıkların ve teşviklerin uygulanacağı sistemle birlikte artık yurt dışından yatırımlar doğrudan getirilebilecek. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın