Advert Advert Advert

Ağbal: Referandum Sonrası Kurda Olumlu Etkiler Görülecek

Ağbal: Referandum Sonrası Kurda Olumlu Etkiler Görülecek
Ağbal: Referandum Sonrası Kurda Olumlu Etkiler Görülecek -

Maliye Bakanı 16 Nisan sonrasında döviz kuru hakkında açıklamada bulundu.

16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek referandum hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, referandum sonrasında ülkede ekonomik dengelerin rahatlayacağını döviz kurunda değişiklikler yaşanacağını söyledi. Referanduma günler kala yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çeken Ağbal, Türkiye’nin 2016 yılında zor bir süreçten geçtiğini ancak buna rağmen ekonomik ve sosyal olarak toparlanmanın yaşandığını, son dönemlerde devlet tarafından yapılan teşvik ve yatırımlar sayesinde her açıdan olumlu sonuçlar alındığını söyledi. Referandum sonrasında ülkenin ilk gündem maddesinin ekonomi olacağının altını çizen Ağbal, istikrarın devam etmesinin hem ülke ekonomisi hem de ülkenin küresel piyasalardaki yeri açısından çok önemli olduğunu bu halk oylamasının çok önemli sonuçlar doğuracağını sözlerine ekledi.

Olumlu Hikâye İçin Evet

16 Nisan tarihinde gerçekleşecek halk oylamasının Türkiye gündemini meşgul ettiği kadar dünya gündeminde de çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Ağbal, referandumdan evet çıkmasının çok önemli olduğunu, 16 Nisan sonrasındaki dönemde kurdaki faiz oranlarındaki gelişmelerin ekonomik büyüme, Türkiye’ye gelecek sermaye ve yatırım bakımından kısa vadede çok önemli olduğunu söyledi. Ağbal Türkiye’nin olumlu bir hikayesi olması için referandumdan evet çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.

Gündemde Ekonomi Olacak

17 Nisan tarihinden itibaren Türkiye’nin gündeminin birinci sırasına ekonominin oturacağını ve ekonominin iki temel ayağının olacağını bunlardan birinin reform diğeri ise ekonomik açıdan canlanmayı daha da güçlü hale getirecek olan yeni destek ve teşvikler olduğunu belirten Ağbal, kısa sürede önce uygulanmaya başlayan ve halen devam eden destek ve teşviklerin takip edildiğini son derece olumlu sonuçlar alındığını söyledi.

Türkiye gündemi ekonomi teşvik yatırım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!