Esnaflara Kira Desteği Geliyor

Esnaflara Kira Desteği Geliyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan terör olaylarının son bulmasının ardından esnafların biriken kira borçlarının yarısının ödeneceği müjdesi verildi.Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan terör olaylarının son bulmasının ardından esnafların biriken kira borçlarının yarısının ödeneceği müjdesi verildi. 

Uzun bir süre Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör olayları gündeme gelmiş, bölgede operasyonlar aylarca sürmüştü. Süren operasyonlarda aylarca ilan edilen sokağa çıkma yasakları sonrasında esnaf kısmının zarar gördüğü ve ekonomik açıdan son derece zorlandığı tespit edilmişti. Evlerin ve dükkanların yıkılmasının yanı sıra maddi açıdan zorluk yaşayan bu kişilere devlet tarafından destekler devam ediyor. 

Bölgenin teröristlerden temizlenmesinin ardından evler onarılmaya başlandı. Ardından bölgeye kayyum olarak Bilal Özkan'ın atanmasına karar verildi. Bilal Özkan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bugün özellikle esnaflara müjdeli haber verilmiş oldu. Çatışma süresince evlerde kapalı kaldıkları için dükkan açamayan ve para kazanamayan esnafların pek çoğunun maddi açıdan sıkıntı yaşadıkları tespit edilmişti. Bunun ardından ilçe kaymakamı Sur esnafını ziyaret ederken şikayetlerini ve isteklerini dinledi. Konu hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu. İlçede bulunan esnafın çatışma boyunca yaşadıkları zararların büyük bir kısmının karşılanması için adımların atıldığı açıklanmıştı. Not alınan bazı sorunların en kısa süre içerisinde çözülmesi için adımların atılacağı müjdesi verildi. 

Esnaf ziyaretleri kapsamında bölge halkının ve esnafının süreç boyunca devlete gereken sabrı ve desteği gösterdiklerini belirterek devlet tarafından da bunun sonucunda gerekli yardımların yapılması planlanıyor. Bölgede 150 bin liralık bir kira borcunun olduğu tespit edildi. Süreç boyunca ödenemeyen ve biriken ev kiralarının yarısının devlet tarafından ödeneceği müjdesini verdi. diyarbakır sur esnaflara destek kira müjdesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!